Merag Merag komentáře u knih

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Silná kniha o malém bojovníkovi, ani se nechce věřit jak už je to stará kniha, ale přesto pořád důležitá. Přemoci nepřízeň osudu, užívat si života a nenechat se semlít předsudky druhých. Určitě mrkněte i na film.

07.04.2020

Kdo je tu vlastně blázen? Kdo je tu vlastně blázen? Manfred Lütz

Tak kdo teda vlastně ten blázen? Možná jsme blázni všichni. Takový malý vhled do psychiatrických diagnóz. Při čtení jsem doufal, že se nikde nepoznám.

08.04.2020 3 z 5

Nevěřte tvořivým Nevěřte tvořivým Marie Hennecke

100 výzkumů na jednom místě. Určitě to není čtení na jedno dopoledne. Spíš, sem tam si vylosovat jeden dva výzkumy. Někdy mě až zarazilo, co všechno se zkoumá :-) oceňuji odkazy, které může více prozkoumat.

08.04.2020 4 z 5

Ztraceni v rudolfinské Praze Ztraceni v rudolfinské Praze Renata Šindelářová

Dobrý gamabook, kterých už moc nevychází. K tomu aby jste se dozvěděli o čem daný příběh je musíte luštit záhady. V případě dobře uhodnutého úkolů je vám odměnou číslo stránky, kde příběh pokračuje. Tento příběh se odehrává v naší historii a tak se navíc dozvíte i informace nejen o Rudolfinské Praze.

04.04.2020 4 z 5

Tuhej tulipán Tuhej tulipán Jaromír Konečný

Sympatický mladý hrdina, typický průšvihář, který je dost často v nesprávný čas na nesprávném místě. Takže i taková nevinná návštěva květinářství může skončit mrtvolu. K tomu dívka, která ho nehodlá nechat v průšvihu a věří mu, že tentokrát je v tom vážně nevině. Svižná detektiva s vtipnými dialogy

04.04.2020 4 z 5

Máma pro Papíka Máma pro Papíka Keiko Kasza

Roztomilý příběh o papouškovi, který hledá svojí maminku. Nakonec se ukáže, že není důležité jak kdo vypadá, je jaké má srdíčko.

29.03.2020 4 z 5

Spolupráce s nepřítelem Spolupráce s nepřítelem Adam Kahane

Spolupráce více lidí není vždy jednoduchá a zvláště pokud ti lidé mají jiné názory či dokonce vůči sobě averzi. A právě averze vůči druhé osobě dost ztěžuje komunikaci a práci. Kniha určitě může pomoci ve vedení týmů. Je dobré si uvědomit, že komunikace je základ a nikdo není dokonalý.

29.03.2020 4 z 5

Tajemství pokladu svatého Václava Tajemství pokladu svatého Václava Renata Šindelářová

Knížka, která zabaví vaše děti. Text knihy není uspořádán za sebou jako je tomu u běžných knih. Aby se čtenář dozvěděl celý příběh, musí plnit úkoly, které mu prozradí správnou stránku, kde příběh pokračuje. V knize se tak děti seznámí s důležitými historickými osobnosti naší země.

28.03.2020 4 z 5

Lidé lži Lidé lži M. Scott Peck

Procházel jsem naší knihovnu a našel tam tuhle knihu. Ze zvědavosti jsem se do ní začetl. Není to úplně lehké čtení, myslím tématem, nicméně je to zajímavé. Lidské zlo. Je zvláštní ( a vlastně potřebné) si uvědomit, co všechno je a může být zlo.

17.04.2020 3 z 5

Ten, kdo jiným jámu kopá Ten, kdo jiným jámu kopá Jan Holan

Výborný gamebook, kde navíc rozhodujete, jaký bude váš hrdina a kam děj bude směřovat. Záleží jen na Vás, jak se budete během knihy vyvíjet. A hlavně, jak to skončí. Jsou tu zvraty, napětí a humor. Za mě top. Klidně i pro dospělé.

17.04.2020 5 z 5

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Viděl jsem film a zjistil, že je i kniha. A ta se s filmem nedá srovnat. Je prostě lepší. Je to opravdu silný zážitek, tohle číst. Ty metody léčení v 60 letech. Je skoro k neuvěření, že tohle se dělo. Je to surový příběh, i když jsou zde i občas vtipné narážky. Je to taková ta kniha na kterou nezapomenete.

07.04.2020

Jak lidé zrají Jak lidé zrají Jennifer Garvey Berger

Tak tohle bylo pro mě trochu oříškem. Nejdřív jsem se nemohl začíst, je to trochu vyšší liga odbornosti než jsem zvyklý. Téma toho zda když jsme dospělý, jestli jsme i zralý bylo zajímavé. Jak přemýšlíme a jednáme v dospělosti. Určitě je dobré se nad naší zralostí trachu zamyslet.

06.04.2020 3 z 5

Jakou otázku máte nejradši? Jakou otázku máte nejradši? Amelie Funcke

Víte jak se správně ptát? Máte vést seminář a chcete se připravit. Tak tohle by mohla být dobrá volba jak na to. Čte se to poměrně dobře a najdou se zde užitečné rady.

06.04.2020 4 z 5

Poznej s námi Česko Poznej s námi Česko Iva Nováková

Pracovní sešit, který vás provede po České republice. A seznámí děti pomocí úkolů s krásnými místy. Ideální na letní prázdniny k procetovaní Česka. Což bude asi letost nejčastější cíl našich dovolených :-)

06.04.2020 4 z 5

Minimalismus do kapsy: Zbavte život zbytečností Minimalismus do kapsy: Zbavte život zbytečností Aston Sanderson

Jednoduché, minimalistické a dobré seznámení s tématem. Pro prvotní vhled do minimalismu určitě dostačující.

28.03.2020 4 z 5

Domluvit se dá s každým Domluvit se dá s každým Mark Goulston

Kniha mě oslovila, potřeboval jsem nějaký návod jak se naučit lépe komunikovat v práci na nové pozici. Protože jsem nikdy nebyl v pozici nadřízeného. Kniha mi pomohla se lépe orientovat v komunikaci a kolegové jsou snad také spokojení :-)

26.03.2020 4 z 5

To je ono! To je ono! Jana Peclová

Knihu jsem si koupil, kvůli práci. Chtěl jsem se trochu vzdělat v oblasti psychologie. Jako naprostý laik jsem všemu rozuměl a ocenil jsem i jazyk, který byl pro mě srozumitelný. Oceňuji i grafiku, které byla přehledná. Můžu jen doporučit.

26.03.2020 4 z 5