Melcrovka Melcrovka komentáře u knih

Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Vernor Steffen Vinge

Tuto knihu jsem přečetla až po přečtení Hlubiny na nebi. Opět mě překvapila originalita autora - návrh vesmíru, neotřelá vlčí rasa.

Hlubina na nebi Hlubina na nebi Vernor Steffen Vinge

Jedna z nejlepších sci-fi, co jsem četla. Propracovaný příběh, pečlivě vykreslená psychologie postav, pohled na stejnou věc z hlediska dvou různých světů, dvou různých živočišných ras. Nechybí zde intriky, boj o moc, zoufalství lidí odříznutých ve vesmíru od jim známé civilizace. Na druhou stranu tito lidé z dálky pozorují vývoj méně vyspělé civilizace nového nehumaidního druhu.

Podzim patriarchy Podzim patriarchy Gabriel García Márquez

Styl této knihy mě překvapil a zároveň hodně bavil. Četla jsem od tohoto autora již několik knih a každá je psaná jinými prostředky. Zde jsou používány megadlouhé věty se spoustou odboček a dovysvětlení. Čtenář se do toho zcela ponoří, trochu se v tom možná ztratí, ale velice silně pocítí atmosféru právě popisované scény.
Některé části byly na mou ženskou duši příliš syrové a násilné, což mě donutilo knihu aspoň jednou na pár dní odložit a udělat si v čtení pauzu. Tyto pasáže ale do daného tématu dozajista patří. Vždycky jsem se vrátila a knihu dočetla.

13.10.2016 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Za mě nejlepší Marquézova kniha.

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Po druhé knize jsem si nemyslela, že ještě lze do už tak komplexního příběhu přidat další zcela nový rozměr a byla jsem mile překvapena. Ono to jde. Postupně se mi odhaluje celková promyšlenost a propojenost ságy. Vše zapadá do sebe.

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Do již známého světa a příběhu se postupně přidává další celá tlustá vrstva příběhu, okolností a postav. Vše zapadá do sebe jako puzzle. Opět jsem si ani na konci knihy nebyla vůbec jistá o co vlastně těm hlavním postavám jde. Uvidíme dál...

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Origininální příběh, originální svět. Líbí se mi, že zde neexistuje žádný stoprocentní hrdina. Člověk vlastně neví, komu má fandit, kdo koho využívá, kdo hraje na dvě strany. Zkrátka nic zde není v žádném případě černobílé.