Mayami Mayami komentáře u knih

Posledný exorcista - Satan vo Vatikáne Posledný exorcista - Satan vo Vatikáne Gabriele Amorth

S čerty nejsou žerty. A táto kniha je toho dôkazom.

17.01.2020 5 z 5

Zjavila sa Panna Mária Zjavila sa Panna Mária Beppe Fabbrigno

Veľmi stručný prehľad Cirkvou uznaných mariánskych zjavení, o mnohých som nevedela. Ku každému zjaveniu sú podané nejaké základné info, pri niektorých sú tie informácie veľmi strohé, asi na dvoch miestach si aj protirečia. Kniha poslúži na urobenie si základného prehľadu, ale mohla byť aj lepšie spracovaná.

31.12.2023 3 z 5

Čas odísť Čas odísť Jodi Picoult

Vyzeralo to na fakt dobrý námet, ale nevedela som sa začítať, myslela som si, že to bude autorkiným štýlom, ale skôr asi prekladom, ten teda nie je najšťastnejší, navyše keď ho jeden človek preložil, ďalší redigoval a ďalší korigoval...no žiadna sláva:⁠-⁠(.
Striedanie rozprávania postáv bolo fajn, ale skutočne zaujímavých bolo pre mňa len posledných sto strán. Už som ku koncu vytušila čo je vo veci, keďže som si v minulosti pozrela film, kde bol záver taký istý. Nebudem spomínať film, lebo by všetko prezradil. Možno do budúcna dám autorke ešte šancu, toto bol však pre mňa taký priemer, nebyť toho konca, nebolo na knihe nič, z čoho by mi mohla padnúť sánka.

08.12.2022 3 z 5

Námestie svätej Alžbety Námestie svätej Alžbety Rudolf Jašík

U mňa veľmi zle načasovaná kniha. Začala som ju čítať krátko pred vypuknutím vojny u susedov, popri súčasnom dianí vo svete som už veľa krát nemala chuť čítať o negatívach vojny ešte aj v knihe. Predtým som vždy čítala knihy s tematikou holokaustu s presvedčením, že zlo takých veľkých rozmerov sme už ako ľudstvo pochovali do minulosti. Dnes si to už nemyslím, pokiaľ bude existovať človek, vždy tu bude hrozba, že obrazy z minulosti ožijú. Silne tragický koniec knihy, kde jedna tragédia predchádza druhej ma v tom iba utvrdil. Ani Remarque by sa za toto dielo nemusel hanbiť.

08.07.2022 4 z 5

Keď láska zabíja Keď láska zabíja Adriana Macháčová

Keď láska zabíja? Aká láska? Sebectvo, egoizmus, vlastné záujmy, to áno, toho bola plná kniha, ale o láske sa dá hovoriť len v prípade Denisy.

02.12.2020 2 z 5

Kľukatá cesta za šťastím Kľukatá cesta za šťastím Heather Harpham

V knihe je zaujímavý postreh, že ak vám zomrie dieťa, neexistuje slovo, ktorým by vás označili. Nikdy som si neuvedomila, že také slovo naozaj nemáme. Vdova, sirota, polosirota, ale kým sa staneme ak prídeme o dieťa?
Táto rodina našťastie o to najcennejšie vo svojom živote neprišla, ale mala k tomu veľmi blízko.

26.08.2020 5 z 5

Benátska babica Benátska babica Roberta Rich

Páčilo sa mi to, rada si prečítam aj ďalšie z tejto série. Jediné, čo by som vytkla je nepreložené talianske výrazy, ale z celkového dojmu mi to neubralo

30.06.2019 5 z 5

Zabudnutý čas Zabudnutý čas Sharon Guskin

Dobrý námet, dobré spracovanie, ale trochu ťažkopádne napísaný. Noah mi bol sympatický, kniha má v sebe veľa zaujímavých myšlienok, či už v reinkarnáciu veríte alebo nie. Záver bol zbytočne rozťahaný.

27.04.2019 4 z 5

Hľadá sa Elizabeth Hľadá sa Elizabeth Emma Healey

Aj keď z objasnenia, čo sa stalo Maudinej kamarátke a v minulosti jej sestre čitateľovi nepadne sánka, hodnotím knihu veľmi kladne. Kto bola bláznivá žena som tiež vytušila, no do myslenia starého človeka s demenciou sa málokto vieme vžiť a práve preto bola kniha pre mňa tak obohacujúca. Autorka veľmi výstižne vystihla myslenie, vnímanie, problémy takého človeka práve tým, že ten príbeh rozpráva stelesnený 'Alzheimer' a tým, že použila dve dejové línie - prítomnosť a minulosť, ktoré trefne prelína v hlave babičky. Myslím si, že práve to vykreslenie chorej, starej mysle bolo jej hlavným zámerom. Pre mňa hodnotné čítanie aj preto, že mám takú Maud už doma, aj keď chválabohu, ešte v ľahšom prevedení.

08.12.2018 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tak toto bolo ideálne čítanie do týchto tropických dní, mrazivé, miestami fajn desivé. Moje prvé stretnutie sa s týmto autorom. Ako najlepšie zhrnúť moje pocity z tejto knihy? Príbeh trochu, alebo aj trochu viac zaostával za všetkými tými perfektne vystihnutými opismi myšlienok, pocitov, kde sa autor krásne vyhral v metaforách, personifikáciách. To sa mi neskutočne páčilo. Vulgarizmov mohlo byť pomenej, aj keď niekedy zapasovali do deja úplne nepoburujúco. Boli aj miesta, kde ma to až tak nebavilo, ale popri zábavnom štýle písania je to zanedbateľné.

08.08.2018 4 z 5

Stratila sa Anna Stratila sa Anna Alex Lake

Kniha ma bavila napriek tomu, že mi žiadna postava nebola sympatická. Juliino správanie počas zmiznutia dcéry mi prišlo vykreslené tak po chlapsky, málo emotívne. Záver bol akčný a napínavý.

14.01.2024 4 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Myslela som si, že bude o niečom inom, ako bola. Čakala som od nej viac napätia, tajomna.

18.03.2023 3 z 5

Taká som sa narodila Taká som sa narodila Denise Legrix

Obdivuhodné, čo všetko dokázala a s čím si vedela poradiť s jej hendikepom.

31.12.2022 4 z 5

V tmavej chodbe V tmavej chodbe Lois Duncan

Čítala sa dobre, ale autorka mohla viac využiť potenciál námetu. K hororom by som knihu nezaradila, skôr k mysterióznej literatúre. Pre teenagerov, ktorým je v podstate kniha určená to môže byť celkom zaujímavé napínavé dielo, inak taký priemer.

20.02.2022 3 z 5

Dievča v modrom plášti Dievča v modrom plášti Monica Hesse

Skvelé. Príbeh som si užívala od začiatku až do konca. Prepracovaný dej zasadený do skutočného prostredia vojny v Amsterdame.

31.12.2020 5 z 5

Tanec s nepriateľom Tanec s nepriateľom Paul Glaser

Roosje bola silná žena, o tom niet pochýb. Vďaka svojej povahe prežila všetky úskalia svojej doby. Jej charakter opísaný v knihe sa mi síce nepáčil, ale nebudem ju posudzovať.

31.10.2020 3 z 5

Ostaň tu ešte chvíľku Ostaň tu ešte chvíľku Ctibor Štítnický

Niektoré básne veľmi náročné na čítanie a ani som ich nepochopila, ale našli sa aj také, ktoré sa mi páčili.

23.03.2020 3 z 5

Masahikovými očami Masahikovými očami Masahiko Shiraki

Príjemné oddychové čítanie. Masahika som si celkom obľúbila, ale neviem či by som chcela žiť v Japonsku, asi skôr nie. Každá krajina má svoje plusy aj mínusy.

01.03.2020 5 z 5

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Chaoticky napísané, nebolo to zlé, ale ani ma to nenadchlo.

10.02.2020 3 z 5

Pieseň mien Pieseň mien Norman Lebrecht

Za mňa slabé. Hlavní aktéri nesympatickí, hlavne Martin, ktorý vystupoval pohŕdavo, vôbec som nepotrebovala čítať, čo si o kom myslí. Vadili mi aj dlhočizné vety. Nepochopila som ocenenie tejto knihy. Jedna hviezdička za obálku, druhá za to, že som si rozšírila obzory z hudobného sveta.

30.12.2019 2 z 5