Posledný exorcista - Satan vo Vatikáne

Posledný exorcista - Satan vo Vatikáne https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151696/bmid_posledny-exorcista-satan-vo-vatikane-151696.jpg 4 29 4

„BUĎTE TRIEZVI A BDEJTE! VÁŠ PROTIVNÍK, DIABOL, OBCHÁDZA AKO REVÚCI LEV A HĽADÁ, KOHO BY ZOŽRAL.” (1 PT 5, 8 – 9) Po viac ako 160 000 vykonaných exorcizmoch rozpráva najváženejší exorcista Katolíckej cirkvi o svojom dlhom zápase proti satanovi. Pri otvorenom rozhovore vychádzajú na povrch znepokojujúce podrobnosti: satan prebýva vo Vatikáne; mágia, špiritizmus a povery stoja za vraždou rehoľnej sestry; fenomén počtu posadnutých detí rastie; zápas proti zlu, ktorý sa začal pri vzniku sveta, bude trvať až do konca vekov a my sa nachádzame už pred poslednou bitkou. Páter Amorth v dlhom rozprávaní upozorňuje na hroznú skutočnosť: Cirkev už viac neverí v existenciu diabla, biskupi nemenujú nových exorcistov vo svojich diecézach a niet viac mladých kňazov, ktorí by boli ochotní naučiť sa náuku a prax oslobodenia duší. Posledný vatikánsky exorcista nemá nasledovníkov, ale pole zápasu proti temným silám nemôže zostať opustené.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Don Bosco

L'ultimo esorcista , 2012

Chesterton
07.06.2020 4 z 5

Jak výstižná stručnost S ČERTY NEJSOU ŽERTY!!
V jedné větě celá kniha.....
V kolika klasických pohádkách je tato moudrost celých generací podána správně. V kolika moderních pokrouceně - čert je směšnou figurkou!
Ďábelsi zasluhuje respekt, ale pokud dáváme Bohu úctu neměl by budit strach.
Ale ani zvědavost!
Nejhorší přístup k textu je touha po senzaci, kterou bohužel podtitul dost evokuje.

"Spomínam si na radu pátra Candida: Je zbytočné pýtať sa prečo. Zlo existuje. Je to fakt. Musíme proti nemu
bojovať a nie ho vysvetľovať."

V mnohém zásadní text, kterému by možná slušela větší střízlivost? Ale to může být jen můj dojem. Je to těžké téma.

"Nájsť exorcistu v Katolíckej cirkvi latinského obradu je dnes veľmi ťažké. V Taliansku sa niečo pohlo vpred.
Veľká časť iných národov, žiaľ, nemá exorcistov. Ľudia potom vyhľadávajú mágov, vykladačov kariet a často
aj satanistov. Katolícka cirkev spí, ale mala by vedieť, že satan nespí nikdy. Je vždy bdelý, pozorný a
pripravený na útok."

Hodně se mi to propojilo s Žítkovskými bohyněmi třeba . . . .

Mayami
17.01.2020 5 z 5

S čerty nejsou žerty. A táto kniha je toho dôkazom.

cumulus
02.11.2016 5 z 5

Je zarážející, jaké dokáže být Zlo zákeřné a někdy se tvářit jako dobro, aby polapilo člověka do svých sítí.

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Uf. Pre niekoho je diabol vymysel, pre niekoho rozpravkovy certik z rozkami a pre niekoho realne zlo. Citat osobne skusenosti Patra Amortha, ale aj skusenosti inych exorcistov, bola teda riadne silna kava. Az som mala zimomriavky po celom tele pri niektorych opisoch. Rozprava o tom, ako dokaze zlo pohltit cloveka, coho vsetkeho je schopny niekto posadnuty a aky je niekedy tazky a dlhodoby proces ozdravenia. Upozornuje aj na omyly Cirkvi co sa tyka inkvizicie a upalovania, i na to, ze niektori cirkevni predstavitelia popieraju existenciu diabla ako takeho. Napriek tomu, ze to bolo miestami velmi takze citanie, som rada, ze som siahla po tejto knihe a myslim, ze sa k nej este vratim. Ja osobne mam voci knazom-exorcistom obrovsky obdiv a uctu, ze sa rozhodli vykonavat nieco tak narocne a hrozne. Fakt odporucam, minimalne ludom veriacim.

Gabriele Amorth
italská, 1925 - 2016