MaxíkD. MaxíkD. komentáře u knih

Křídový panáček 3/7 Křídový panáček 3/7 Vojtěch Matocha

Křídový panáček 2/7 Křídový panáček 2/7 Vojtěch Matocha

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Pražský případ doktora Maye Pražský případ doktora Maye Jaroslav Moravec

Velice zajímavé, každý správný fanoušek Karla Maye ocení.

04.09.2023 5 z 5

Olinka a kouzelná truhla Olinka a kouzelná truhla Petr Hugo Šlik

Dostal jsem tuto knihu k Vánocům, je to velmi krátké, vhodné spíše pro začínající čtenáře. Příběh byl celkem dobrý, ale tento námět už použilo spoustu jiných autorů předtím.

24.07.2023 5 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Karel May

Jedná se o druhý díl ze série Ztracený syn - v tomto nakladatelství bohužel necelé. Toto vydání je inspirováno německým pětidílným vydání z nakladatelství Karl-May-Verlag. V Olympii vyšly pouze první dva díly, tj: 1- Přízrak, 2 - Cizinec přichází. Pravdou také je, že ve vydání kompletní série Ztracený syn z nakladatelství Návrat se tyto dva příběhy vyskytovaly až později...

03.07.2023

Přízrak Přízrak Karel May

Tato kniha je vlastně prvním dílem série Ztracený syn. Nejedná se o výňatek, spíše vydáním 1. svazku pětidílného Ztraceného syna podle posmrtného vydání Karla Maye v Německu. Nevím, proč Olympia nevydala ještě další díly (tedy když nepočítám Cizinec příchází, tj. 2. díl oné série). Navíc je problém ještě v tom, že v kompletním vydání z nakladatelství Návrat se vyskytuje tento příběh až v pozdějších svazcích.

03.07.2023

Velká kniha pohádek 2 Velká kniha pohádek 2 Walt Disney

Celkem slušné, jeden z lepších pokusů o sepsání příběhů s auty podle filmu. Možná jen ten první díl mi moc neseděl.

26.06.2023 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Ondřej Neff

Knihu jsem nedočetl, hned po první výrazné změně oproti originálu jsem prostě vzdal. Od Neffa jsou z převyprávěných verneovek mnohem lepší spíše Nový hrabě Monte - Christo nebo Tajuplný ostrov. Ale na úžasné ilustrace Zdeňka Buriana se prostě nedá nic říct.

04.05.2023

Jirka a indiáni Jirka a indiáni Pavel Čech

Skvělá kniha od mého oblíbeného spisovatele!

24.02.2022 5 z 5

Autíčka - Podívej se pod obrázek Autíčka - Podívej se pod obrázek Rob Lloyd Jones

Úžasná knížka!

04.01.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Josef Quis

Výborné vyprávění, pro každého čtenáře.

04.01.2022 5 z 5

Přání Přání Pavel Čech

Čtvrtý příběh Rychlé veverky mě nezklamal.

01.01.2022 5 z 5

Zlatá kniha pohádek skřítka Medovníčka Zlatá kniha pohádek skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Hezká knížka, když jsem byl malý, jedna z nejoblíbenějších.

01.01.2022 5 z 5