Maud164 Maud164 komentáře u knih

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Brzy jsem zjistila, že bych potřebovala strávit víc času s postavami, aspoň jednou, než mi tento příběh mohl dát. Jedná se o příjemný náhled na historii jednoho domu, ale bez hloubky, bez vztahu k postavám. Což na 200 stranách za ty stovky let děje vytvořit asi moc nejde. Potěší, ale prožitek mi nějak chyběl.

03.11.2022 3 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Příběh je napínavý, hodně vztahový, ději vydrží napětí přes generace až do samotného závěru. Kulisa vinohradů a péče o ně ve francouzském Champagne je moc příjemná a vypravěčsky vyvažuje tísnivou dějovou linku. Přečtení rozhodně stálo za to.

19.06.2022 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Čtivá kniha. Vinařství, historie, rodinný příběh zasazený do konkrétních míst. "Konkrétní" prožitek, poctivé detaily jako starosti s protékajícím sudem. Tohle mám moc ráda.

07.09.2020 5 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Po většinu knihy se mi to četlo jako lehce podprůměrně zajímavý příběh, nic zvláštního. Posledních 15-20% to vyvážilo, zápletka se pro mě začala být logická a uvěřitelná, takže hodnotím 3/5.

23.10.2021 3 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Důležité téma, ale nějak se mi to nečetlo dobře. Částečně za to může prostě "temnost" tématu, ale částečně i zpracování, částečně dialogy, kterým se mi špatně věřilo. Jsem ale ráda, že jsem ji přečetla.

20.10.2021 3 z 5