MatteoReader MatteoReader komentáře u knih

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Začátek knihy měl pomalejší rozjezd. Ben si o babičce myslel, že je nudná, že pořád hraje scrabble a jí hnusnou kapustu. Jenže babička se vybarvila v jiném světle... prostě byla drsňačka. Ben s ní prožívá nejen vzrušující dobrodružství, ale i smutné chvíle. Příběh se mi moc líbil, byl nejen vtipný, ale hlavně velmi dojemný. Rád doporučuji.

24.11.2019 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Příběh O zahradě vypráví o chlapci Františkovi, který se toulal ulicemi města, až narazil na starou, opuštěnou zahradu. Nikdy se do ní sice nepodíval, ale tajuplné příběhy, které se o zahradě vyprávěly, ho inspirovaly k tomu, aby sám jednou vyrazil do světa. Do zahrady snu vstupuje až po dlouhých letech jako starý muž.
Moc se mi líbily nádherné obrázky. ❤️

Honba za pokladem Nilu Honba za pokladem Nilu María Mañeru

Bylo to dobrodružné a napínavé čtení, doplněné krásnými ilustracemi. Písmo je větší velikosti, proto doporučuji začínajícím čtenářům jako jsem já.

16.05.2019 5 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Jackův dědeček je válečný hrdina, bohužel díky stáří začíná zapomínat. Jackovi rodiče ho proto umístí do domova důchodců. Dědeček si myslí, že je zpátky ve válečných letech. Chce najít svůj spitfire, s čímž mu Jack pomůže a přitom spolu prožijí hezké i smutné chvíle. Příběh se mi moc líbil, jako všechny od tohoto autora.

09.01.2021 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Miloš Kratochvíl

Dva kamarádi, Michal a Filip, společně podnikají dobrodružství a snaží se dělat dobré skutky, které se jim občas nepovedou. Vtipná, trošku bláznivá, moc se mi líbila. Těším se na další díl.

05.01.2020 5 z 5

Sopka se probouzí: přežil jsem zkázu Pompejí, 79 n. l. Sopka se probouzí: přežil jsem zkázu Pompejí, 79 n. l. Lauren Tarshis

Sopka se probouzí je už mojí třetí knihou od této autorky. Opět se mi velmi líbila. Je to napínavý příběh, který je založený na pravdivé události - výbuchu sopky Vesuv. Prožíváme ho prostřednictvím dobrodružství mladého Markuse a jeho otce Taty. V závěru knihy se čtenáři dozvědí reálná fakta o výbuchu Vesuvu a zkáze Pompejí.
Jako začínající čtenář oceňuji velká písmena a krátké kapitoly. Těším se na další autorčinu knihu.

05.01.2020 5 z 5

Detektivové a narozeninový případ Detektivové a narozeninový případ Zuzana Pospíšilová

Parta mladých detektivů má další případ! Tentokrát vyšetřují krádež, která se stala přímo uprostřed narozeninové oslavy. Příběh byl napínavý a moc se mi libil.