maryzka maryzka komentáře u knih

Vášeň letních nocí Vášeň letních nocí Gabriela Stein

Romantický příběh, kde hlavní hrdinka knihy vypravuje kus svého života jedné staré paní, která se potuluje po místech, kde chodí lidé , kde pozoruje jejich tváře. Hlavní hrdinka má problém dnešní doby tzv: syndrom vyhoření

18.08.2023 2 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Příběh jedné paní s českými kořeny, která si splnila svůj americký sen i s podporou své rodiny i svého manžela.

17.08.2023 5 z 5

Odvážnému štěstí přeje Odvážnému štěstí přeje Linda Cajio

Tak hlavní hrdinka se musí rozhodnout jak dál, tak uteče, potká lásku svého života, povede se jí změnit celý svůj dosavadní život.

17.08.2023 3 z 5

Ideální táta Ideální táta Rosalie Ash

Pěkný děj, pěkná zápletka i když hlavní hrdinka je pěkně praštěná. Taky jí dlouho trvá než se dopracuje k pravdě jak to všechno bylo.

17.08.2023 4 z 5

Rodinné štěstí / Mary se nebojí Rodinné štěstí / Mary se nebojí Linda S. Howington

Romantický příběh jedné generace rodiny, která stojí při sobě v dobrém i zlém.

15.08.2023 4 z 5

Ženy české renesance Ženy české renesance Josef Janáček

Kniha pojednává o právech a povinnostech žen v renesanční době. U nás byla o to těžší, že byla v období bělohorské a pobělohorské bitvy. Projednává o několika šlechtičen, které museli čelit jak ke sňatkům z rozumu, kdy své manžele neznali, tak možná sledovat politické situace, společenské ambice svých mužů, tak i sledovat svůj majetek. Obsahuje také jednu kapitolu zbohatlické obchodní rodiny.

13.08.2023 3 z 5

Nekonečná vášeň Nekonečná vášeň Kathie DeNosky

V knize je zachycena otázka biologických hodin ,, předčasná menopauza" Hlavní hrdinka potká pána, který je tak roztomilý, že jí pomůže i když to zní cynicky. Ale opět je naděje, že to spěje ke šťastnému konci.

13.08.2023 4 z 5

Železný kruh Železný kruh Karel Nový (p)

Nevím nic o prvních dílech, než jsem si to přečetla dole od čtenářky ,, baty" . Myslím si, že tento díl se vymyká těm předchozím. Tady autor ukazuje na politiku a tehdejší uspořádání světa- prostý lidi si válku nepřejí, boháči a politici schovávají svoje plány pod pláštíkem války. Konec války pro naše země byl špatný o dobrý(tak tohle nevím o tom se spory vedou dodnes).Ale tady bylo ukázáno to, že se některý lidi nemohli nebo nedokázali přizpůsobit době.

10.08.2023 2 z 5

Přidej špetku koření Přidej špetku koření Bethany Campbell

Sice to má být milostný příběh a také byl, ale také ukázka toho, že každý je na prodej a udělat člověku něco jen tak ro radost není snadné.

10.08.2023 2 z 5

Tajemství jeho milenky Tajemství jeho milenky Lynne Graham

Na tento romantický příběh by se vztahovalo přísloví ,, Není zlato co se třpytí

09.08.2023 1 z 5

Donucen k sňatku Donucen k sňatku Dani Wade

Manipulativní lidi nesnáším a proto mě tento příběh moc nezasáhl do pohodové romantiky.

08.08.2023 2 z 5

Šejkův pouštní drahokam Šejkův pouštní drahokam Teresa Southwick

Pěkná romantika pro zimní večery.

07.08.2023 3 z 5

Rybář Jarmil Koloušek Rybář Jarmil Koloušek Dominik Landsman

Vzhledem k tomu, že tuto knihu dávám už jako vánoční dárek, tak jsem si ji ze zvědavosti přečetla. No moje čtivo to není v některých věcech se člověk zasmál v jiných věcech je to možná rybářská latina, ale v každém případě doufám, že to bude pro mého známého, který je rybář kniha pro zasmání.

07.08.2023 1 z 5

Rodinná pouta Rodinná pouta Linda Howard (p)

Příběh pokračování rodiny Mackenzie byl docela zábavný, pěkný, oddechový.

04.08.2023 3 z 5

Anna a Karel Knězovi: Příběh českého četníka a sudetské Němky Anna a Karel Knězovi: Příběh českého četníka a sudetské Němky Alena Mergl Kučerová

Krásná, zajímavá kniha o dvou lidech, kteří žili ve špatné době. Četník Karel Kněz, který si dobrovolně vzal život za svoje ideály, za to, že cizí vojska vstoupili na naše území- no spíš to byli skoro sousedi, než přišel frajter - jak říkávali. Vzal si život právě za odboj. Je tu popsán celý jeho život i jeho manželky od doby kdy šli svým životem. Bohužel je také popsán život paní Knězové po válce i jejích potomstvo. Knihu doprovází také mnoho fotografii.

03.08.2023 5 z 5

Rajský ostrov Rajský ostrov Jayne Ann Krentz

Děj dobrý, zápletka skvělá, ale hlavní hrdinka příšerná.

03.08.2023 2 z 5

Bonniin návrat Bonniin návrat Beverly Barton

To je tak láska mezi dvěma lidmi z rozdílné vrstvy, do kterého se pletou rodiče a po určité době přijdou k rozumu.

02.08.2023 4 z 5

Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát Michal Bystrov

No kniha byla zajímavá, ale měla jsem ho ráda jako zpěváka, po emigraci u mě skončil.

02.08.2023 2 z 5

Neobvyklý soupeř Neobvyklý soupeř Penny Jordan (p)

Chudák holka- obětuje se pro tetu spíš pro ni to oběť není a musí čelit tak divokému podnájemníkovi. No nakonec se s tím oba poperou.

01.08.2023 5 z 5

Případ přísného šéfa Případ přísného šéfa Diana Palmer

Tak tohle bylo velmi zajímavé. Dva lidé, kteří snad v myšlenkách jsou spojeny, tak se po všech peripetiích svého privátního života najdou a jsou vélmi šťastný.

01.08.2023 4 z 5