maru3342 maru3342 komentáře u knih

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem. Ze začátku jsem se radovala, že budou hrdinky žít v Římě, přesně jsem si vybavovala, kde se v daných částech nacházely, ale ani další lokality mě nezklamaly. Vůbec jsem netušila, jak by mě příběh mohl překvapit, jak by se mohl rozvíjet, ale on překvapil. Toto je navíc první knížka, která mě přiměla nenávidět knižní postavu, Stefanii.

11.04.2017 5 z 5

Před obzorem Před obzorem Pavla Jazairiová

Tuto knihu jsem dostala s věnováním, a proto si jí velmi cením. Přečetla jsem jí asi za týden nebo dva. Myslím si, že je opravdu zajímavá. Obdivuji autorku za její statečnost a náturu. Má neskutečný rozhled a zkušenosti právě díky cestování a svému zájmu o světové dění (správná novinářka!). Do knihy jsem se však nedokázala začíst. Je psána bez delších souvětí a přijde mi hodně zmatená. Souhlasím s autorkou, když o ní prohlašuje, že je to taková dlouhá reportáž.
Jednu hvězdičku jsem nicméně odebrala kvůli vysokému množství gramatických chyb. V každé kapitolce byly nejméně 3 a já nechápu, že si toho pan editor nevšiml a neopravil to.
Čtyři hvězdičky dostává tato kniha za originalitu, názory a politický rozhled autorky a za zajímavosti ze třetího světa.

28.07.2015 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Ještě lepší než první díl! Obě knihy přečteny za pár dní a nyní hurá do další. Miluju tuhle sérii. :)

18.04.2017 5 z 5

Milovník ze sna Milovník ze sna Virginia Henley

Přečetla jsem od této autorky všechny její knihy, tuto jako poslední, a můžu s klidem napsat, že byla jedna z nejlepších (dost možná úplně nejlepší).

29.10.2017 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Další naprosto skvělý díl. Nemám slov.

15.05.2017 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zrovna jsem knihu dočetla a myslím si, že ji mohu ihned i okomentovat, protože opravdu nepotřebuji žádný čas na to, aby mi příběh uležel v hlavě - ničemu by to totiž nepomohlo. A proč? Protože jsem naprosto nepochopila, co jsem to sakra doteď četla. Chtěla jsem zkusit něco jiného, přečíst si nějakou fantasy knihu, a tak jsem sáhla po téhle. Jediné, co je na ní krásné a zajímavé je její obal. Příběh mě naprosto neuchvátil, přišel mi jako slátanina všeho možného, do toho ta sprostá slova a narážky na sex... Třešničkou na dortu byl penis ukousnutý zubatou vagínou. Hodnotím dvěma hvězdičkami za světlejší pasáže, nad kterými jsem nezývala nudou. Příště bych ocenila méně popisů situací, lidí a všeho ostatního, i když vím, že u mě žádné příště v podání Aaronovitche nebude.

25.12.2016 2 z 5