MartinaF MartinaF komentáře u knih

Dráček Kokosáček a jeho dobrodružství Dráček Kokosáček a jeho dobrodružství Ingo Siegner

Tenká knížečka s příběhy o dráčku Kokosáčkovi a jeho kamarádce Matyldě, dikobrazí holčičce. Je zde jen několik pohádek, ale jsou dostatečně dlouhé/krátké tak, aby se udržela pozornost dětí.

19.05.2013 4 z 5

Podivné lásky Podivné lásky Jiří Mucha

Biografie Jiřího Muchy vypráví tragický příběh o jeho ženě Vitce Kaprálové, která se stala první českou dirigentkou. Na pozadí příběhu se odehrává druhá světová válka, která zasáhla do života všem. Nejen Vitce a Jiřímu, ale i ostatním přátelům, kteří v té době žili v Paříži.

16.05.2013 4 z 5

Zachraňte krále Zachraňte krále Jan Bauer

Příjemná oddychová kniha s detektivní zápletkou. V hlavní roli Jakub Protiva a jeho přítel mnich Blasius. Kniha se mi líbila, dobře se četla. Sice jsem měla zpočátku zmatek ve jménech s přídomky, ale pak už jsem si zvykla.

08.05.2013 4 z 5

Hravé těstoviny Hravé těstoviny Lionel Hoerner

To by člověk nevěřil, jaké krásné věci jdou z těstovin vyrobit. Jen nemám tolik rozmanitých druhů doma, abych se mohla pokusit něco vyrobit.

05.05.2013 4 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Před chvílí jsem knihu dočetla a jsem nerozhodnutá, jestli se mi má kniha líbit nebo ne. Čtivá byla, četla se jedním dechem, ale ten příběh...Děsivý a plný nenávisti malého kluka.

04.05.2013 4 z 5

Převlečené krabičky od zápalek Převlečené krabičky od zápalek Claude Schmill-Van den Berghe

Tuto knížku mám doma. Z krabiček od zápalek lze udělat opravdu krásné věci. Vše je dopodrobna popsáno, takže přeměnit krabičku zvládne i méně šikovný člověk jako např. já. :-)

30.04.2013 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Moc nádherná knížka plná básnických obratů, lyrického popisu. Dobře se četla a já ji jen můžu doporučit.

28.04.2013 5 z 5

Bonbony k snídani Bonbony k snídani Dorothy Koomson

Naprosto bezkonkurenční knížka. Je plná lásky, přátelství, ale není to klasický zamilovaný román. Knížka mě bavila od začátku do konce.

20.04.2013 5 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Nejdřív jsem to chtěla taky odložit, ale dala jsem knize šanci. Udělala jsem dobře, protože příběh se docela rozběhl a už to bylo mnohem lepší.

13.04.2013 4 z 5

Jak chtěl být Honza peciválem Jak chtěl být Honza peciválem Miloš Kratochvíl

Krátké pohádky, které nejsou složité a dobře se čtou. Vhodné pro malé čtenáře, protože pohádky jsou psané větším písmem. Nejhezčí pohádka byla ta poslední o tom, jak šel Kuba hledat štěstí a jak ho našel doma u mámy a táty.

09.04.2013 4 z 5

Návrat na Jalnu Návrat na Jalnu Mazo de la Roche

Třináctý díl ságy rodu Whiteoakových. Je až s podivem, že je pořád o čem psát a hlavně psát tak, aby to bavilo. Je fakt, že tihle lidé z Jalny mají svoje chyby, ale když už s nimi prožívám skoro dva roky života, tak mi přirostli dost k srdci i s těmi jejich chybami.

05.04.2013 4 z 5

Čtyři uši na mezi Čtyři uši na mezi Markéta Zinnerová

Krásná knížečka o velkém kamarádství dvou ušáčků - králíčka Jujdáska a zajíčka Hejáska. Příběh je psán tak, aby ho pochopili i malé děti.

03.04.2013 4 z 5

Klubíčko veselých pohádek Klubíčko veselých pohádek Jitka Škápíková

Krásné a krátké pohádky, které potěší dětskou dušičku.

28.03.2013 5 z 5

Chuť na hřích Chuť na hřích Veronika Černucká

Příjemné detektivní příběhy s překvapivou pointou.

28.03.2013 4 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Knížka byla pěkná, ale hodně temná a připadala mi hodně pochmurná a smutná. Příběh byl hezky zpracovaný a místy jsem se i bála.

27.03.2013 4 z 5