martina5069 martina5069 komentáře u knih

Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Dvě povídky poslouchány 1hodinu 25 min. Zahada na Thorském mostě 4* a Ďáblovo kopyto 3*.

14.04.2020 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Autorku mám hrozně ráda už kvuli sérii Tryllové, proto jsem se pustila do kronik Kaninu. Musím uznat, že kniha není špatná, co se týče rozjezdu prvního dílu, i to končí malinko uzavřeně, takže se hned nemusíte pouštět do dalšího dílu. Zatím mě to docela baví, takže až nebudu mít do čeho píchnout, určitě se do dalšího dílu pustím ale momentálně mi tento žánr nesedne, asi čtecí krize. Co se týče postav tak pořád nevím co si myslet o Konstantinu Blackovy, myslí to dobře nebo je to záporák? Bryn je sympaťačka, i když občas neví co chce a Rydleyho si zamiluje asi každá. Suma sumárum dávám 3 hvězdičky, třeba ode mě druhý díl dostane víc.

12.03.2020 3 z 5

Smoothies Smoothies Olga Mengerová

Ovocné i zeleninové zdravé šťávy pro každý den. Kniha obsahuje i povídání o surovinách ze kterých se smoothie vyrábí. Kniha je plná receptů pro batolata až po dospěláky a myslím si, že to byla hodně dobrá koupě z levných knih.

10.03.2020 5 z 5

Elvíra, strašidlo z kontejneru Elvíra, strašidlo z kontejneru Lucie Paulová

Posloucháno jako audiokniha 4hod 39 min.
Musím říct, že mě to strašně bavilo, a vyprávění Sandry Novákové a to jak měnila hlasy bylo super. Našla jsem ji v levných knihách za směšnou částku a přečetla si obsah, říkám si ty jo to by mohlo být dobrý, zaposlouchala jsem se a věděla, že bude skvělá a ona opravdu je. Překvapilo mě, že se děj odehrává v Praze a je tam i docela dost popisována díky, průvodci, který sebou Elvíra všude tahá. Kniha je rozdělena na 4 kapitoly s tím, že má kratší podkapitoly, takže třeba před spaním nebo na cesty ideální. Knížka je vtipná a má v sobě jakoby 4 příběhy, které navazují. Určitě doporučuji :-)

01.10.2019 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Hodně čtivá kniha a bavila mě, trošku mi připomínala Lovkyni snů od Lisa McMann, kterou sem četla už dávno a zhltla všechny tři díly za chvilku. V téhle kniz jde o nemoc jménem REM aneb porucha chování ve spánku. Díky novému léku zvaném dexid se v nemocnici seznámí s Wesem, který má stejnou poruchu a zjistí, že díky němu může lidem vztupovat do snů, jenomže příběh se začne komplikovat a ne zrovna v dobrým slova smyslu, jak to bývá u všech drog. Za mě by si kniha zasloužila propracovanější děj, přišla mi taková honem honem a rychle to ukončím.

09.07.2019 3 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Pokud chcete knihu u které vypnete mozek, tak vřele doporučuji, pokud hledáte knihu u které čekáte hlubokou myšlenku, tak vás zklamu ale radši ji odložte. Tahle kniha je taková jednohubka k vodě ve které se vlastně nic moc neděje ale určitou hloubku to má. Kdyby mi bylo zase 15 tak tuhle knihu určitě miluju.

12.06.2019 3 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Za mě takový průměr. Některé povídky super, z některých až mrazilo ale u většiny sem jen kroutila hlavou, protože mě to přišlo jako blbost :-\ Kniha na kterou čekáte, protože je vyprodaná, pak ji seženete a je pro vás docela sklamání, to zamrzí :-( Za mě slabé 3*

23.05.2019 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Souhlasím s ostatními komentáři,kniha je ze všech tří nejslabší ale pořád sou to krásné a vtipné ilustrace :-)

12.08.2018 4 z 5

Olivie Olivie Ian Falconer

Kniha na chvilinku s krásnými ilustracemi, malé děti určitě potěší :-)

09.08.2018 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Může obsahovat spoilery:
Příběh o tom jak kluk jménem Matt je zamilovaný do své sousedky Tabby .Hmm jak vysvětlit moje hodnocení, no kniha mě prostě nebavila, těšila sem se, že to bude další nebo spíš podobný příběh jako od Greena a ono prd. Celou knihu se tam řeší přátelství mezi hlavními hrdiny a ono ejhle zvrat, hluboká myšlenka a konec. Na příběhu je strašně vidět, že ho psal chlap a ještě ke všemu milovník baseballu a basketbalu, protože toho je opravdu plná kniha a mě to nebavilo. Pak nastal ten zvrat, který je řekněme v půlce knihy a najednou se Matt začne chovat jako malý děcko (ano chápu je mu 15). Nejlepší část knihy je ta s jeho dědou, kdy vypráví svůj příběh a Matt pochopí, že všechno má svůj důvod a nakonec jakoby rozhřešení. Když o někoho příjdeme nikdy na něho nezapomeneme i když to bolí sebe víc akorád si ho schováme v sobě na bezpečné místo, které časem přebolí. Takhle jsem vnímala druhou půlku knihy ale ta první sem se modlila pomalu ke knižnímu bohu aby už se to rozjelo a podle mě se mu ta kniha vůbec nepovedla, dalo se to sepsat jinak. Pokud jsem někoho urazila protože jak čtu tuhle knihu hodně lidí miluje tak za mě prostě bohužel ne.

07.08.2018 3 z 5

Nebezpečný flirt Nebezpečný flirt Cathie Linz

Dostala jsem chuť na nějakou romantiku a zároveň mě přepadla nostalgie z mládí, kdy jsem tyhle knihy četla po kvantech. Tuhle jsem měla už dlouho v tabletu na přečtení a konečně na ni přišla řada :-) Detektiva jménem Chase a knihovnici Nicole svede dohromady případ, kdy má Chase vypátrat sázkařský gang přimo u Nicole ve veřejné knihovně. Děj byl typický harlequin, zápletka, vyřešení, hlavní postavy se milujou, hádají a nakonec zůstanou spolu. Jediná věc co jsem nepochopila, proč hned první den, kdy se Chase s Nicol setkal už lezl k ní domů, to bylo docela přitažený za vlasy ale jinak v pohodě oddechovka na pár hodin. Myslím, že si rozšířím obzory a pustím se do dalších harlequinek :-)

18.05.2018 3 z 5