Márrrty Márrrty komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě bohužel zklamala. Neseděl mi způsob vyprávění, jazyk, i to, jak se posouval děj. Psychologie postav byla hodně jednoduchá a hodně jednoduše podána. Příběh byl samozřejmě silný a smutný, ale způsob jeho zpracování mi bohužel nesedl. Možná i proto, že jsem měla hodně velká očekávání.

09.05.2021 2 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Hodnotím s odstupem a musím říct, že skvělý odlehčený zážitek. Byla to jízda a lehkost vyprávění byla až neuvěřitelná. Jakmile vyrazili na cestu, perfektně jsem se bavila. Odvaha těch můžu byla často nad moje chápání ale vůbec to tomu neubírá, ba naopak. Nikdo se tam nepitval v nějakých osobních problémech a dramatech a tak to bylo zase po dlouhé době moc příjemné osvěžení.

24.05.2022 5 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Příjemná odpočinková kniha vhodná pro náctileté milovníky dobrodružných knih. Mě už příběh tolik neoslovil.

30.01.2022 4 z 5

Galilejský, historické bádání o Ježíši formou vyprávění Galilejský, historické bádání o Ježíši formou vyprávění Gerd Theissen

Vyzdvihla bych několik pěkných myšlenek a rozhovorů mezi postavami. Snahu přiblížit tehdejší dobu oceňuji, ale nepřijde mi moc zdařilá. Nevím, jak moc to ovlivnil český překlad z originálu, ale způsob mluvy, výběr jazyka a komunikace mezi lidmi byly naprosto nesoudobé. Myšlenky hlavního hrdiny někdy až moc polopatické, snaha o nějaké napětí marná. Vysokou laťku nastavila kniha Jeho království (M. Waltari), odehrávající se ve stejném prostředí a době - nesrovnatelné. Přesto ale nelituji, že jsem přečetla, byly to příjemně strávené chvíle.

24.05.2022 3 z 5

Lidé a psi: Střet kultur Lidé a psi: Střet kultur Jean Donaldson

Opravdu hodně pomohla lépe pochopit psí svět. Líbí mi názor, že neexistuje špatný pes, ale špatný páníček. Spousta skvělých, krok po kroku vysvětlených tipů, co s psem můžeme dělat a jak uspokojit jeho i naše potřeby. Bohužel, co ubírá na mém hodnocení je překlad a místy celkem kostrbatý jazyk, což šlo na vrub srozumitelnosti.

30.01.2022 4 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Dick Francis (p)

Četlo se to moc moc dobře, těžko jsem se od toho odtrhávala. Takže ideální na dovolenou! Ve výsledku to ale není nějak extra propracovaný příběh, často trochu přitažený za vlasy a nic hlubšího. Jen se to prostě skvěle čte.

25.09.2021 4 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Zajímalo mě, jak si Waltari poradí s detektivku. Zklamaná jsem vůbec nebyla. Bylo to svižné a moc příjemné čtení.

25.09.2021 5 z 5

Nepřátelé lidstva Nepřátelé lidstva Mika Waltari

Dlouho jsem nečetla knihu, ve které bych tak málo souhlasila s činy hlavního hrdiny. Tak často jsem doufala, že se postaví za dobrou věc a marně. Ale jelikož vím, jak se historie, technologie a věda vyvíjely dál a jak jsme na tom dnes, bylo pro mě zastávat jiný "správný" postoj o mnoho jednodušší. Chvílemi to pro mě bylo trochu rozvleklé, jindy děj poskočil až nezvykle rychle. Také jsem si nezvykla na to, jak často docházelo k zabíjení, násilí a vraždám. A to pak souvisí s celkovým jiným nastavením té doby a tím pádem i dost vysvětluje pro mě často nepochopitelné chování Minuta. Proto také hodnotím vysoko, protože nabídnout takový pohled je obdivuhodné a přineslo mi to celkem jedinečný zážitek. Zároveň hodnotím velice pozitivně informativně-vzdělávací přínos.

24.09.2021 5 z 5

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Zdeněk Matějček

Kniha i mi přijde být už dávno přežitá. Navíc mi vadily skryté názory autora. Skoro nic nového jsem se nedozvědela.

27.12.2022 1 z 5