marky4 marky4 komentáře u knih

Atentát na Reinharda Heydricha Atentát na Reinharda Heydricha Miroslav Ivanov

Byla to první kniha o atentátu na Heydricha, která se mi dostala do rukou. V té době mi bylo asi 13 a já nevěděla, jak se přečtením mé knihy změní pohled na svět. Začalo mi docházet, že to není tak dávno, co se děly opravdu zvěrstva a nechutnosti. Od té doby, to ve mě vyvolalo řadu otázek a neutuchající zájem o celou věc. Rodiče doufali, že mě to brzy pustí, protože, kdo by doma chtěl mít malého maniaka, posedlého atentátem na Heydricha. Bohudíky, se jim přání nesplnilo. Procestovala jsem spoustu míst spojených přímo, či nepřímo s atentátem. Přečetla jsem XY knih o atentátu a viděla plno filmů. Tím chci jen říct, co u mě způsobila jedna knížka náhodně najitá v dědově knihovně. Už je to 6 let zpátky a já pořád zjišťuji nové zajímavé informace.

12.04.2020 5 z 5

Dotek Anthropoidu Dotek Anthropoidu Jiří Padevět

Co dodat... Jiří Padevět je prostě mistr v oboru a klobouk dolů ať už za jeho knihy nebo za Krvavá léta na Streamu. Jeho knihy mě nikdy neomrzí. A dle mého názoru, patří k předním českým historikům, co se týče období 2. světové války, spolu s panem Jaroslavem Čvančarou.

12.04.2020

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

úžasná kniha, zaujmula mě stejně jako většina knih s touto tématikou, jen škoda že neznám nikoho, kdo se o tuto tématiku zajímá, ráda bych s někým prodiskutovala nejasnosti atd.

04.07.2017 5 z 5

Anthropoid Anthropoid Jaroslav Čvančara

Dokonalá kniha ????, troufám si říct, že o atentátu a protektorátu už mám načteno a shlédnuto celkem dost. I přesto J. Čvančara nezklamal a zahltil mě spoustou nových informací. Rozhodně to není knížka na čtení v kuse, vždycky zvládnu tak 10 stránek a odpadnu. A také jsem velice nadšená z jedinečných fotek, které jsem dostud nikde neviděla.

03.04.2019 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Nejvíc kniha, knih o atentátu na Heydricha už jsem četla spoustu a tahle byla bezesporu nejlepší. Už se těším až zhlédnu film.

04.07.2017 5 z 5