Markushka Markushka komentáře u knih

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Krátké, vtipné fejetony, které se mohou zdát místy nereálné. Nicméně se v nich objevovaly mnohé situace z mého denního života s dětmi :-) Bavily mě ilustrace. Kniha vhodná na občasné čtení, než čtení v zátahu.

31.08.2018 4 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Prsatého muže a zloděje příběhů jsem četla už dávno a zůstala mi po něm silná vzpomínka. Měla jsem proto asi příliš velké očekávání od Syna větru. Knihu jsem četla poměrně dlouho, trvalo mi začíst se, něco nesedělo... Možná je to i neoptimistickým obsahem, vylíčením úpadku..

02.05.2018 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak jsem se těšila a byla jsem uspokojena. Všechno co jsem čekala, tam bylo: zvraty, napětí, dilemata, nepředvídatelnost.. Jen bych ubrala. Klidně bych vítala méně vražd a akčnosti a taky oddych pro Harryho blízké i jeho samotného. Prostě zajímavé vyšetřování jeho osobitým způsobem.. Proč jen si myslím, že tomu tak v Žízni nebude?

25.10.2017 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Příběh tří žen, které prožijí v jednom roce mnoho proměn. Vtip nechybí. Získají si sympatie a člověk na jejich cestě jim prostě musí fandit. Nic složitého, pěkná věc :-)

22.09.2017 4 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Moje první kniha od této autorky. Pro mě krásnou vzpomínkou na dospívání s dívčími romány, jen jsou tady hrdinové poněkud dospělejší. Čtení odpočinkové, vtipné, ze života - příjemný víkendový relax. Líbily se mi krátké kapitolky psané z pohledu různých aktérů.

05.09.2017 3 z 5

Maličkost Maličkost Markéta Baňková

Líbilo se mi poučení o buňce a genetice prostřednictvím lehce depresivně vyznějícího příběhu příliš přemýšlejícího studenta, kterému hodně chyběla možnost rozmnožování...

02.09.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha mě plně vtáhla od samého začátku. Pro mě úplný thriller. Joona Linna detektiv, který stojí proti všem, jeho neskutečný životní příběh se rozkrývá. A přece mi tam něco chybí, něco neladí.. Více psychologie postav?

13.08.2017 4 z 5