Marketka-ketka Marketka-ketka komentáře u knih

Náš svět Náš svět Eva Veberová

Nedalo mi to, a když jsem četla tak pěkné ohlasy na tuto knihu, koupila jsem při nejbližší vhodné příležitosti v antikvariátu taktéž. Opravdu syna (5 let) zaujala, až jsem se divila. Je to asi opravdu nadčasová kniha, škoda, že se nedočkala dalších vydání a těžko se shání.

21.01.2021 5 z 5

Tarbíci a Marabu Tarbíci a Marabu Martina Komárková

synovi se líbila, ikdyž večerníček nás v tomto případě asi pobavil více.

21.01.2021 4 z 5

O věrném kolouškovi O věrném kolouškovi Anna Fazekas

tuhle knížku shraňujeme doma jako rodinný poklad, krásná pohádka a obrázky.

02.10.2018 5 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Právě čteme se skoro pětiletým synem, který je nadšený, což jsem ani úplně nečekala. Jinak psané pěkně, trochu těch "ostřejších" slov myslím v pohodě. Děti jich kolem sebe slyší mnohem víc a horších.

27.09.2018 4 z 5

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice Marie Hrubá

po nákupu několika desítek kuchařek používám prakticky jen tuto skoro na vše plus několik málo dalších receptů. opravdu léty osvědčená.

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

poprvé jsme zaznamenali, když četli na déčku v TV, pak se mi povedlo sehnat přes bazar, krásná knížka, moc pěkně se předčítá.

Strašáci Strašáci Daniela Fischerová

oblíbené leporelo z dětství, teď zase synovo, hrozně jsem se bála ohnivého muže :-)

O mašince Žofince O mašince Žofince Vladimír Janovic

rádi se k ní vracíme, už jen kvůli tomu, že mi připomíná mé rodné okolí :-) Pyšely, Čerčany, Mirošovice.

30.07.2018 5 z 5

Říkadla, písničky a hádanky Říkadla, písničky a hádanky Karel Jaromír Erben

Vytáhla jsem moje salátové krásně voňavé vydání před asi rokem, když jsem se synem začínala číst. Vrátila jsem se do dětství, ještě tam mám poznámky, jak jsem si jí četla s tetou ve Šlapánově :-) Spoustu básniček i hádanek jsem si hned vybavila a hned odříkala zpaměti.

07.06.2018

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

krásná knížka, máme stále doma, úplně salátové provedení, je z roku 1959, celá přeškrtaná, nejspíš je to nějaký kousek, když předělávali na novější vydání. jsou tam i přelepené texty jinými, možná některé původní nevyhovovaly režimu... teď listujeme synem, už používá 3. generace

06.05.2017

Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Marcel Ihnačák

knihu mám, ale nikdy jsem z ní nevařila, nějak mě tam nic nenadchlo.

02.09.2016

S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána Miroslava Kuntzmannová

Podařilo se mi sehnat tuto knihu, krásné inspirace pro servírování, spoustu zajímavých receptů. Ikdyž jako kuchařku bych uvítala menší formát, ale na prohlížení nádhera.

31.08.2016 5 z 5

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Stanislav Hejda

Kuchařku jsem po dlouhém hledání tady na bazaru sehnala, mamka jí má už léta, tak už se těším až začnu vařit z té svojí. :-)

23.02.2016

Pekárnománie Pekárnománie Radka Hrevušová

Také mohu jedině doporučit.

04.10.2015

Hrníčková kuchařka - první kroky v kuchyni Hrníčková kuchařka - první kroky v kuchyni Jaroslava Pechová

skoro nejoblíbenější kuchařka. téměř vše se zatím povedlo.

04.10.2015