marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Kouzelná chobotnice Krejzy Kouzelná chobotnice Krejzy Alena Vostrá

Na tenhle sešitek by se nemělo zapomenout, pro děti super kouzelný veselý příběh, a to nemluvím o pohádkách Hajaja načtených J. Jiráskovou, ty jsou nezapomenutelné.

22.06.2022 4 z 5

Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Gerit Kopietz

Horší než Klub Tygrů, ale číst se to dá. I kouzelná lupa tady funguje hůř. Ilustrace se nám nelíbí.

21.06.2022 2 z 5

Detektivové Detektivové Zuzana Pospíšilová

Celkem průměrná detektivka, po Klubu tygrů se dceři zdá nudná.

21.06.2022 3 z 5

Emušáci - Ferda v tom zase lítá Emušáci - Ferda v tom zase lítá Michaela Dostalová

Pokračování Ferdy se nese ve stejném duchu jako první díl, jen emoce začínají být složitější. U nás byla knížka ve věku 4-5 let oblíbená.

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Učili jsme na příbězích jednotlivé emoce ve věku 4-5 let, teď v 7 už by asi příběhy neocenila.

Anička a divadlo Anička a divadlo Ivana Peroutková

Nejslabší díl, dcera se místy nudila, celý prostředek je vata, vycpávka o ničem.

20.06.2022 2 z 5

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Mstivá Soňa pobavila celou rodinu, sedmiletá dcera nadšená, humor podobný Macourkovým pohádkám, absurdní a dokonale vtipný. Hezké ilustrace, jen jich mohlo být mnohem víc.

20.06.2022 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 5: Klofáci Pachatelé dobrých skutků 5: Klofáci Miloš Kratochvíl

Z celé série je tento díl asi nejslabší, přece jen puberta a humor asi úplně nejdou dohromady, ale pokles proti předchozím dílům jen o jednu hvězdičku.

20.06.2022 4 z 5

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Miloš Kratochvíl

Tahle série patří k tomu nejlepšímu z české dětské humoristické literatury.. Jen škoda, že ilustrace nestojí za moc. Naší sedmileté dceři se líbila hodně.

Pirátský poklad Pirátský poklad Thomas Brezina

Pirátský poklad, Safari v ohrožení a Tajemná přilba z těch, co jsme četli, patří k nejlepším, je v nich dostatek šifer a hádanek. Naopak nedoporučuji Velké případy pro tebe a klub Tygrů, ty jsou většinou odfláknuté.