marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Celie ve škole Celie ve škole Elena Fortún

Oběma dcerám připadá nejvtipnější scéna, kde na sebe řvou teta Benita a matka představená. Celii mají obě v oblibě.

14.04.2023 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Četla jsem už hodně dávno, nicméně si pamatuju, že Milénium bylo dost čtivé, ale na mě moc úchylné. Měla jsem z něj nějakou dobu noční můry.

11.04.2023 4 z 5

Celie si vymýšlí Celie si vymýšlí Elena Fortún

Naši osmiletou dceru Celie hodně baví, stejně jako bavila i starší dceru, když byla malá. Celkem vtipné příběhy, jen je tam hodně náboženských řečí.

11.04.2023 5 z 5

Trpaslíci, Prasněhurka, děda a já Trpaslíci, Prasněhurka, děda a já Miloš Kratochvíl

Naší druhačce se knížka líbila moc, má v oblibě všechny knížky od Miloše Kratochvíla, které četla (zatím 9).

07.04.2023 5 z 5

S Medovníčkem do pohádky S Medovníčkem do pohádky Jan Lebeda

Paráda, osmileté dceři se to četlo samo, za půl dne měla dočteno a vypadala spokojeně, doporučuje dětem, které mají rády přírodu.

Fredík se nebojí Fredík se nebojí Shelley Swanson Sateren

Tahle série naši osmiletou dceru chytla, i když má tyto knížky přečtené tak za 10 minut. Kdo má rád psy, bude asi nadšený.

Glorie si nechce hrát Glorie si nechce hrát Shelley Swanson Sateren

Dusty dělá nepořádek Dusty dělá nepořádek Shelley Swanson Sateren

Vlci, draci, bájná zvířata Vlci, draci, bájná zvířata Claude-Catherine Ragache

3 hvězdičky hlavně za ilustrace a nápad shromáždit mýty a legendy o některých zvířatech. Jinak je to napsáno opravdu zoufale, jako nějaký výcuc z wikipedie, člověk si po přečtení nepamatuje prakticky nic, a to je škoda, protože některé legendy, kdyby je napsal někdo jiný, by byly opravdu zajímavé.

27.03.2023 3 z 5

Rytíři Rytíři Claude-Catherine Ragache

3 hvězdičky hlavně za ilustrace a nápad shromáždit rytířské mýty a legendy. Jinak je to napsáno opravdu zoufale, jek nějaký výcuc z wikipedie, člověk si po přečtení nepamatuje prakticky nic.

27.03.2023 3 z 5

Francesco Tirelli a jeho zmrzlinářství Francesco Tirelli a jeho zmrzlinářství Tamar Meir

U nás četla osmiletá dcera, líbilo se jí, že tam všichni jí zmrzlinu, nelíbilo se jí, že válčili.

27.03.2023 4 z 5

Zajíček Ouško - nejpilnější školáček Zajíček Ouško - nejpilnější školáček Dagmar Steidlová

Četla naše druhačka, líbily se jí hezké příběhy i obrázky, bylo to pro ni čtení cca na 10 - 15 minut.

24.03.2023 5 z 5

Gabra a Málinka 3. a 4. díl Gabra a Málinka 3. a 4. díl Amálie Kutinová

Obě naše dcery knížky o Gabře a Málince milujou, ideální věk ke čtení 8-10 let.

21.03.2023 5 z 5

Hilda a domácí skřítek Hilda a domácí skřítek Stephen Davies

Pro naši druhačku jsou tyhle Hildy čtení na jeden den, prý jsou lepší knížky než komiksy.

21.03.2023 5 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Knížka se četla dobře, ale není to můj šálek čaje. Pro mě šlo o bezproblémové čtení, kterým jsem proplula až na konec, ale v konečném důsledku nic, po čem srdce prahne.

26.02.2023 3 z 5

Brok, Flek a strašidla Brok, Flek a strašidla Monika Zoubková

Osmileťačce se líbila hodně, my dospělí tohle neoceníme, ale děti mají jiný vkus a jim je knížka určená, proto by dětské knížky měly hodnotit jen děti. Pan hajný je prý blázen, když dává psům chleba a sýr.

21.02.2023 5 z 5

Noční můra Noční můra Åsa Larsson

Slabší díl, ale i tak ho naše osmileťačka přečetla za 2 hodinky. Celá série je pro děti velmi čtivá a chtějí číst dál až do konce. Někdo v hodnoceních Paxu psal, že by mu slušel omnibus, nesouhlasím, děti potřebujou kratší formát, a protože každý díl končí napínavě, nutí je to číst další knížky.

17.02.2023 3 z 5

Trolové slaví narozeniny Trolové slaví narozeniny Sissel Bøe

Dceři se četlo fajn, za 10 minut dočteno, pro začínající čtenáře ideál.

14.02.2023 4 z 5

Gerda - Príbeh veľryby Gerda - Príbeh veľryby Adrián Macho

Dceři (8 let) se knížka líbila moc, krásné ilustrace, příběh tak na 10 minut, ale dětem s fantazií jeho krátkost vadit nebude.

13.02.2023 5 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

(SPOILER) Dceři (8 let) se celkem líbilo, já jsem měla potřebu jí vysvětlit, že dům v Praze opravdu nejde získat zadarmo, jen tak.

10.02.2023 5 z 5