marianna7090 marianna7090 komentáře u knih

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Najrýchlejšie (aj skrz písanie bakalárky) prečítaná kniha tejto perfektnej série. Ale možno len kvôli tomu, že som konečne potrebovala Dimitriho naspäť ako dhampira. Nevadí, rozhodne ďaľšia skvelá časť, asi začínam bezpodmienečne milovať Adriana. Je to poklad. Čisté zlato.

19.11.2019 5 z 5

Mesto padlých anjelov Mesto padlých anjelov Cassandra Clare (p)

Ďakujem tomu kto ma priviedol k tejto sérii, ďakujem tomu kto mi cez čarovnú poličku predal túto knihu, ďakujem autorke, že žije a má tú najlepšiu fantáziu na vytvorenie tohoto úžasného sveta a najmä postáv ktoré pokladám už za reálne osoby. Ďakujem ďakujem ďakujem.

13.10.2019 5 z 5

Upírska akadémia Upírska akadémia Richelle Mead

Povedala som to už pred rokmi a poviem to znovu - Najlepšia. Upírska. Séria. Navždy. Aj som zabudla ako veľmi zbožňujem Dimitriho.

04.09.2019 5 z 5

Vykúpenie Vykúpenie Lauren Kate

Autorka vie písať romanticky ale nevie písať fantasy. Krásne ukončenie, ale tá zápletka sa naozaj mohla dať aj lepšie napísať.
Škoda, že som sa k tejto sérii nedostala aspoň o 5 rokov skôr keď som bola v Lucinom veku.

22.06.2019 3 z 5

Veža na úsvite Veža na úsvite Sarah J. Maas

TOTO. BOLO. NIEČO. ÚŽASNÉ.
Táto kniha je jasný dôkaz, že sa nechám ľahko ovplyvniť. Niekde som čítala, že to nebolo také dobré najmä preto lebo tam nebola Aelin a spol. ale toto rozhodne tejto knihe vôbec neublížilo. Práve naopak.
Nemám žiadne výhrady ani komentáre. Proste nemôžem nájsť žiadnu chybu.
Autorka je proste pani lebo len málokto dokáže, od začiatku knihy kde bol relatívne fungujúci vzťah ktorý sme všetci brali a rešpektovali, úplne zmeniť názor a podporovať presne to čo ona chce a to čo nám ponúka s úplným pokojom a mierom.
Milujem túto sériu, už nech vyjde posledná kniha v slovenskom jazyku.

21.05.2019 5 z 5

Simon Lewis – Príbehy z Tieňoloveckej akadémie Simon Lewis – Príbehy z Tieňoloveckej akadémie Cassandra Clare (p)

3,5*/5
1. Vitajte v Tieňoloveckej akadémii - 2,5*
- ako rozbeh milé, trochu nezáživné.
2. Stratený Herondale - 3,5*
- vzhľadom na názov poviedky, očakávala som nejaké veľkolepé, respektíve veľkolepejšie, odhalenie staronovej postavy a riadnu dávku akcie. Avšak po dočítaní som ostala mierne sklamaná. Malo to veľký potenciál. Škoda, že zostal nevyužitý.
3. Whitechapelský démon - 4*
- zatiaľ najlepšia poviedka. Konečne viac akcie, trochu histórie a riadny dotyk nostalgie. Viac takých, poprosím.
4. Nič, len tiene - 4*
- ďalšia zaujímavá poviedka, ktorá nám prezradila viac z histórie, tentokrát o Jamesovi Herondalovi (ktorý ma momentálne zaujíma zo všetkých tieňolovcov najviac).
Aj keď chápem, že chcela autorka (autori) písať o viacerých jej postavách, mohla knihu viac zovšeobecniť, nie už zamerať na Simona a potom dávať takéto "odbočky".
5. Zlo, ktoré zbožňujeme - 3*
- nebolo to zlé, ale úprimne, história Valentinovho Kruhu ma zo všetkých tieňoloveckých udalostí zaujíma najmenej. Tiež nám nepovedala nič nové.
6. Bledí králi a princovia - 3,5*
- konečne tu máme posun v deji, teda posun vo vzťahu s Isabelle. Už som myslela, že k tomu ani nepríde. Simon mi už začínal trochu liezť na nervy s tým ako sa stále musel porovnávať s tým "starým" Simonom.
7. Horkosť na jazyku - 2,5*
- nie je to zlé, len to nie je dychberúce ako som pri Cassandre zvyknutá. Povedala by som, že je to také nezáživné, ale aspoň to nekazí dojem z príbehov. Je to taká nostalgia.
8. Skúška ohňom - 3,5*
- táto sa mi páčila. Aj keď som mala veľkú chuť kričať aby sa nestalo, to čo sa tam, bohužiaľ, stalo (už som čítala sériu Tajomná temnota). Asi to tak malo proste byť.
9. Zrodení do nekonečnej noci - 4*
- táto poviedka bola krásna. Plná nostalgie, veľkých slov nad ktorými budem ešte dlho premýšľať a lásky. Krása.
10. Anjeli, čo dvakrát zostúpili - 4*
- krásne, aj keď smutné, ukončenie knihy a celého príbehu. Bolo to skvelé.Anjeli, čo dvakrát zostúpili - 4*
- krásne, aj keď smutné, ukončenie knihy a celého príbehu. Bolo to skvelé.

Dojem z celej knihy mám veľmi dobrý, neviem prečo som ju celé roky prehliadala a nečítala skôr. Opäť som sa nechala ovplyvniť negatívnymi recenziami.

11.05.2024 3 z 5

Železné puto Železné puto Cassandra Clare (p)

Dala by som plne hodnotenie, pretože sa mi kniha veľmi páčila. Dej bol skvelý, do postáv som sa úplne zamilovala, historický Londýn je čarovný, ALE dávam o * menej, zato o koľko nervov som prišla kvôli nezmyselnému zatajovaniu citou medzi jednotlivými postavami. Ani nezrátam koľkokrát som myslela, že knihu vyhodím von z okna len preto, že nedokončili rozhovor, pretože boli vyrušení alebo nemali čas, alebo sa stala nejaká iná nepodstatná drobnosť.
V realite by som nedokázala toľko klamať sama sebe a ľuďom, ktorých ľúbim, tak ako to robili všetcia v tejto knihe.

29.04.2024 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) 3,5*
Táto časť bola trochu slabšia, oproti predchádzajúcej. Opäť oceňujem jednoduchý dej, ako sa príbeh číta sám, rýchlo napreduje, a samozrejme, vždy skončí šťastne.
Colin je sympatický, vzdelaný, ale veľmi nevšímavý muž. A Penelope je síce milá, inteligentná, ale je aj trochu otravná. Avšak #Polin má niečo do seba a prajem im to.
Táto séria (rovnako ako seriál) je moja guilty pleasure. Keď začnete, hovoríte si "taká sladká hlúposť" a ku koncu chcete byť súčasťou dvora a rozmýšľate v akej farbe by boli vaše šaty pri vstupe do spoločnosti.

23.04.2024 3 z 5

Rozsypané kráľovstvo Rozsypané kráľovstvo Erin Watt

Presladený koniec, aký som vlastne nečakala, ale asi som kľudne mohla. A nie som z toho práve príjemne prekvapená.
Opäť som len krútila očami nad rozhodnutiami skoro všetkých postáv. Eastona, ktorý bol moja najobľúbenejšia postava, som dokázala už len ledva tolerovať.
A vlastne sa už ani nemám veľmi k čomu vyjadrovať, celá séria je príliš pritiahnutá za vlasy. Ak máš kopu peňazí, vyhral si život. To je pointa celého príbehu.

29.02.2024 3 z 5

Padlý dedič Padlý dedič Elle Kennedy

2,5*
Opäť ľahké oddychové čítanie. Ale stále je to o tom istom. Easton bol moja najobľúbenejšia postava predchádzajúcich kníh, ale tu ma už začínal otravovať. Ešte raz si prečítam veru "Ja som Royal", čiže vlastne "pán sveta", tak knihu asi roztrhám a spálim.
A meno Hartley je asi to najhoršie aké si autorky mohli vybrať. Naozaj, asi najhoršie meno knižnej hrdinky s akým som sa doteraz stretla.

26.02.2024 3 z 5

Kráľovná ničoho Kráľovná ničoho Holly Black

(SPOILER) 4,5*
Posledná časť sa mi z trilógie páčila najviac. Ľahučko sa čítala, dej plynul rýchlo, stále sa niečo dialo a nakoniec všetko dobre dopadlo ako v správnej rozprávke. Síce som dúfala, že tam konečne vyvrcholí poriadna bitka, nechýbalo mi to tam až tak veľmi, že by to rušilo dej.
Madock ako záporák bol pre mňa veľmi slabý a dosť biedny, v porovnaní so zloduchmi iných fantasy príbehov. Bol to len otravný, ambiciózny a neschopný tatko. Taká Umbridgeová by ho zvládla jednou rukou a jednou urážkou.
A moja romantická duša by ocenila viac romantiky. Aj keď uznávam, že toto nebol zámer tejto série.
Celkovo sériu hodnotím asi 3,5*, bolo to zaujímavé, ale čítala som lepšie.

24.02.2024 5 z 5

Skazený kráľ Skazený kráľ Holly Black

Najskôr som chcela túto knihu ohodnotiť len 3*, ale posledných, asi 100 strán sa KONEČNE začalo diať niečo poriadne. Už má totiž veľmi unavovali tie intrigy a politikárčenie. Vážne nuda. Potom však nastal zlom, obrat o 360° a ja som ostala (ne)príjemné prekvapená. Vzhľadom na koniec nepríjemne, z hladom na obrat a riadnu zmenu deja, príjemne.
Som naozaj zvedavá ako sa táto séria skončí.

Nemôžem si pomôcť, prechovávam väčšie sympatie ku Cardanovi ako k Jude. Najskôr som ho nemohla zniesť a nedokázala som pochopiť ten ošiaľ okolo neho, ale podarilo samu dostať sa mi pod kožu. Zatiaľ čo Jude stále myslí len na to svoje "postavenie". Dievča, život nie je len o tom. Už sa zpamätaj.

13.02.2024 4 z 5

Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad Jennifer E. Smith

Žiadne veľké očakávania a myslím si, že práve preto som bola príjemné prekvapená. Oddychová, zaláskovaná knižka čo sa ľahko a rýchlo číta, plná veľmi zaujímavých myšlienok do života.

06.02.2024 4 z 5

Dcéra zimy Dcéra zimy Vladimíra Šebová

Skvelé, moderné, trúfam si povedať, že fantasy na svetovej úrovni. Síce som sa nevedela začítať, príbeh bol originálny, napínavý a svieži. Viac takýchto príbehov od slovenských autorov, prosíme.

04.02.2024 4 z 5

O půlnocích (Rainbow Rowell): veľmi rozkošné, oceňujem jednoduchosť a veľmi by som chcela čítať ďalej ich príbeh. 4*/5

Dáma a líška (Kelly Link): ďalší veľmi zvláštny príbeh. Avšak sa mi páčil viac ako som očakávala. Ale patrí skôr k tým slabším z tejto knihy. 2,5*/5

Andílci ve snehu (Matt de la Pena): ďalší milý, zaláskovaný príbeh. Mohla sa trochu viac rozvinúť zápletka. 4*/5

Najdeš mně podle Polárky (Jenny Han): 3x som sa v deji stratila, asi kvôli skákaniu v čase. Zaujímavé, že sa to dá aj v dvadsať stranovej poviedke. Bolo to milé, originálne a ... zvláštne. V dobrom zmysle slova. 3*/5

To je Yulský zázrak, Charlie Browne (Stephanie Perkins): zatiaľ najkrajšia poviedka, veľmi jednoduchá a pritom taká presne vianočná. Nezištne robiť pre druhých ľudí, aj cudzích, niečo pekné. 5*/5

Váš záskok za Santu (David Levithan): trochu slabšie ako predchádzajúce poviedky. Dlho som ju čítala a nebola som s ňou zladená. 2,5*/5

Krampuslauf (Holly Black): asi to bol osud, že mi práve jediná silvestrovská poviedka vyšla práve na Silvestra. Páčila sa mi a ďakujem za inšpiráciu na najbližšiu párty. 4*/5

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? (Gayle Forman): ďalší pekný, respektíve roztomilý, originálny príbeh. Avšak boli aj lepšie. 3*/5

Kyblíky s pivem a jezulátko (Myra McEntire): pripomínalo mi to slabé romantické vianočné filmy, ktoré vždy končia so šťastným koncom. Avšak toto bol presne taký príbeh, ktorý sa mi páčil. Ďalší s plným hodnotením odo mňa. 5*/5

Vítejte ve Vánocích, CA (Kiersten White): táto poviedka mi vo veľa ohľadoch pripomínala sériu Romantické úteky od Julie Caplin, ktorú mimochodom milujem, čiže opäť výborné čítanie. Veľa jedla, roztomilá láska, rodina, obetavosť voči druhým. Naozaj krásny vianočný príbeh s príhodnou lokáciou. 5*/5

Betlémská hvězda (Ally Carter): začalo to veľmi dobre, ale obrátilo sa na to riadnu hlúposť. Úplná blbosť a kazí to dojem z celej knihy. 1*/5

Dívka, která probudila Snílka (Laini Taylor): záver knihy som si predstavovala trochu lepšie. Vianočná snaha o fantasy nevyšla, podľa mňa, podľa predstáv. 2,5*/5

Záverečné hodnotenie - 3,5*/5
Avšak vďaka tejto autorke, Stephanie Perkins, som si veľmi zamilovala knihy zamerané na obdobie v roku a veľmi by sa mi páčilo čítať aj jarné a jesenné príbehy od rôznych autorov.

01.01.2024 3 z 5

Jaternice tiahnu na Paríž Jaternice tiahnu na Paríž Clémentine Beauvais

Podarené dielo s hlbokými myšlienkami, ktoré v človeku niečo naozaj zanechajú.

27.06.2023 4 z 5

Chlapec, vtáčik a truhlár Chlapec, vtáčik a truhlár Matilda Woods

Skvelé, nádherné, detské, rozkošné, milučké. Úplne ňuňu, také na tento vianočným čas. Ďakujem za túto knižočku.

13.12.2021 5 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Konečne. Toto ozaj nemalo koniec. Otravná kniha s otravnými postavami a nudnou zápletkou. Dokonca aj záporáci neboli nič moc. Porovnávať túto knihu s Twilightom je jeho urážkou. Nie som ani tak sklamaná, ale skôr naštvaná o koľko energie a času ma toto "dielo" ukratilo. Na pokračovanie sa rozhodnem nechystám a budem sa tejto sérii oblúkom vyhýbať.

11.09.2021 odpad!

Na dvore z krídel a zmaru Na dvore z krídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Férske ságy mám veľmi rada, táto sa zaradila tiež medzi moje obľúbené, avšak som trošičku sklamaná. Neviem či som očakávala viac, nepredvídateľnejši koniec alebo som si proste nemohla pomôcť a stále porovnávala s Trónom zo skla. Tiež som mala občas problém prekusnúť autorkine opisy ako "Jeho hlas bol len vánok vo vetre" a podobné veľmi zvláštne prirovnania. Tiež bolo pre mňa trochu nepochopiteľné ako sedem najmocnejších, Najvyšších lordov + Najvyššia lady a všetky ich armády mali taký veľký problém zdolať nejakého, "vraj mocného" kráľa. Veľmi veľa tej sily nám neukázal. Možno len nestihol. A potom je tu ešte kotol. To naozaj bol jeden (odpustite mi ten výraz, stále som si ho však tak predstavovala) gulášový kotlík takú obrovskú moc? Takú obrovskú, že som ju vlastne aj tak celkom nechápala?
No každopádne, aj cez tieto všetky moje výhrady som vcelku spokojná. Bolo to... Veľmi dobré a určite si ešte prečítam pokračovanie.

22.06.2021 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Knižka ma nesklamala. Aj skrz ten predvídateľný koniec. Opäť som sa cítila ako v roku 2015 na strednej keď som sa dostala k jednotke. Proste Roar a Perry a Aria a celé to prostredie... No skvelé ukončenie skvelej série.

26.04.2021 5 z 5