maria3444 maria3444 komentáře u knih

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

My všichni neřádi

Najprv by som chcela poďakovať vydavateľstvu @hostbrno za zaslanie knihy v rámci #spoluprace

|Keď sa mi naskytla príležitosť si túto knihu prečítať, veľmi som sa potešila. Nový fantasy svet, v ktorom je 7 hlavných rodín, 7 šampiónov ale iba 1 víťaz.
Keď som knihu začala čítať, nemala som od nej žiadne očakávania. Postavy sa vyvíjali, niektoré viac iné menej. Niektoré milujem celým srdcom a iné ani trošku. Miestami som nad činmi postáv a opisom smrti ostala so znechutením, no predpokladám, že takýto bol aj zámer.
Mágia a schopnosti, ktoré tu boli vytvorené mali skvelé postupné budovanie rovnako ako aj celý Ilvernath. Postupné odhaľovanie dávnej minulosti, schopností postáv ale sj ich charakterov. Koniec knihy na prekvapil pretože som až po dočítaní zistila, že to nie je standalone. Každopádne nesmierne sa teším na pokračovanie.
Ak máte radi zápletky, mágiu, schopnosti, vytváranie spojenectva, trošku humoru a citov (či už kladných alebo záporných) túto knihu Vám veľmi odporúčam. Po dlhej dobe opäť fantasy, ktoré nesklamalo ale práve naopak, mile prekvapilo.

03.06.2023 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Za knihu ďakujem @zpet_ke_knihe @humbook_blogeri #spolupraca

Čítali ste niekedy knihu a už po prvej vete ste vedeli, že si vás jednoducho získa? Že to bude presne to čo ste chceli a ešte trošku viac? Ak nie, tak moji milí knihomoli máte čo doháňať.
Léto mezi řádky je kniha od jednej úžasnej a hlavne milej českej autorky, ktorá napísala milý a oddychový príbeh stvorený presne na leto, ktorý by ste si zobrali so sebou na dovolenku.
Vincenta som zo začiatku nemala rada rovnako ako ho nemal rád Denis. Ale ako som čítala ďalej a ďalej a nevedela sa od príbehu odtrhnúť zistila som, že možno nie je až takí zlý ako som si myslela.
Páčili sa mi aj zakomponované odkazy na knihy ale myslím si, že mám čo doháňať .
Hľadanie samého seba, pochopenie svojích myšlienok, prijatie sa a hlavne zmeny v živote.
Jednoducho a hlavne s citom podané veci aj keď v skutočnosti sú dosť podstatné a potrebné.
Oceňujem autorkin cit a aj keď som dostala happy end a milučký pocit po dočítaní nejaká malá časť mi predsa len chýbala aby to bolo dokonalé.

29.05.2023 4 z 5

Čarodějka od Jezera bohů Čarodějka od Jezera bohů Julie Borlová

(SPOILER) Kniha mi bola poskytnutá v rámci spolupráce, za čo ďakujem samotnej autorke #spolupraca

môj názor : Kniha od českej autorky, ktorá vytvorila fantasy svet s plno originálnymi prvkami mi hneď od samého začiatku nesadla. Snažila som sa ju čítať na princípe aspoň pár stránok za deň aby som sa aspoň trošku posúvala,no nejak to nešlo. Na samom začiatku nám bola predstavená Malvína, hlavná ženská postava, ktorá bola vyvrheľ spoločnosti a bola jednoducho iná, než ostatní.
Začiatok bol na mňa príliš prekombinovaný a všetko sa tam udialo nesmierne rýchlo. Boli sme v malej dedinke, kde Malvína vyrastala celý život a o pár stánok ďalej už bola na ceste, na ktorú ju vyslal jej otec.
Určite to malo niečo do seba. Plno postáv mi aj prirástlo k srdcu ale nesadlo mi to tak ako som si myslela.
V 357 stranách ubehli dva roky a v epilógu dokonca desať. Prišlo mi, že plno vecí nemalo dostatočný priestor aby boli vysvetlené a tým pádom som sa veľakrát strácala.
Vymyslieť príbeh s úplne novým svetom zasadeným do talianskeho prostredia bolo zaujímavé ale na môj vkus všetko so všetkým bolo až príliš prekombinované a sama som sa pozastavovala nad tým, koľko prvkov sem autorka ešte pridá.
Celkovo kniha bola fajn, taká príjemná ak veľa od knihy nečakáte a skôr si chcete oddýchnuť aj keď nad činmi určitých postáv si veľmi neoddýchnete.
Na to, že to bola autorkina prvotina to neskončilo vôbec zle,len som mala iné predstavy o celom deji a vlastne aj konci.

25.05.2023 2 z 5

Pomíjivost Pomíjivost Tereza Barvíková Marková

Pomijivost

Ďakujem @terezab.markova @pointa.cz za zaslanie knihy v rámci #spoluprace

Niekedy sa v 120tich stranách skrýva toho omnoho viac, než v nejakej hrubej tehle. A toto bol ten prípad.
Do príbehu som sa začítala hneď, aj keď musím uznať, že prvých pár strán som bola stratená, kedy sa dej odohráva.
Autorka naozaj vie používať slová a aj príbeh, ktorý nebol pre postavy najľahší podala s jemnosťou,v ktorej bola skrytá bolesť, radosť, starosti, problémy, ... Jednoducho povedané, autorka sa vyhrala a vložila do príbehu kúsok seba.
Krátke čítanie, ktoré Vám však predá viac než si myslíte, že by mohlo. Naplní vás radosťou, nádejou na šťastný koniec, ktorý v podstate aj príde ale inak ako by ste možno čakali, smútkom, súcitim ale aj sklamanie, že kniha už skončila.
Jediné, čo by som tomuto príbehu vytkla je jeho 120 strán. Prijala by som ešte raz toľko a možno rozvinula nejaké bočné príbehy, ktoré tam prebiehali ale inak to hodnotím ako veľmi krásne čítanie, ktoré odporúčam .

20.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Drahý Aarone
~Mariana Zapata~

Za možnosť prečítať si túto knihu ešte pred jej vydaním ďakujem @humbook_blogeri #humbookblogeri #spolupraca

recenzia: Zapata je známa svojou slowburn romantikou, ktorá nemusí sadnúť každému. A ani pri tejto knihe to nebolo inak. Autorka sa tentokrát rozhodla polovicu knihy niesť cez písanie mailov a správ a aj vďaka tomu strany rýchlo ubúdali.
Hlavné postavy som si obľúbila pomerne rýchlo a ostalo to tak až do samého konca.
Prostredie, v ktorom sa dej odohráva je cez súrodencov spojené s knihou S láskou Lukov.
Konkrétne cez Ruby, ktorá je staršia sestra Jasmine.
Aaron, typický muž snov bez chyby, no aj tak si ma niečím získal.
Celkovo sa mi kniha nesmierne páčila,mala v sebe pocit leta a šťastia, tak silný, že to ani nejde opísať.
Vojak a návrhárka, čo by už len oni mohli mať spoločné? Tiež som sa pýtala a ja som svoju odpoveď už dostala...

4,5/5

Pustíte sa do tejto knihy, ktorá vychádza 27.4. ?

05.04.2023 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Rozhodne milo prekvapila!
Keď som otvorila knihu a zistila, že má len 14 kapitol a je pomerne tenká sama seba som sa opýtala, čo mi táto kniha môže predať?
No už po pár stranách som zistila, čo v sebe ukrýva. A aj keď sa na prvý pohľad môže zdať veľmi podobná niektorým iným knihám, pre mňa bola jedinečná a nová. Pretože áno,nejde napísať knihu tak, aby v sebe neskrývala prvky, ktoré už použil autor v tej svojej, vždy sa nájde niečo podobné, no ani neviem presne čím,toto mi sadlo do mojej momentálnej situácia nesmierne vhod.
Nechcem vám prezradiť koniec, pretože to je na každom z vás aby ste sa tam dopracovali ale poviem vám jedno.
Byť v takej situácii, v akej sa ocitla Elena spravím to isté, možno nie tak rýchlo, ale spravím.
V mnohých situáciách, ktoré El prežívala alebo sa s nimi trápila som sa našla a bol to zvláštny pocit.
Tadeáša som si obľúbila, vážne áno a miestami som v neho aj verila, no autorka mala s postavmi iné plany, ktoré sa mi páčili omnoho viac.
Vedľajšie postavy som si tiež obľúbila a rada by som sa k nim ešte vrátila.

27.11.2022 5 z 5