marcolka marcolka komentáře u knih

Najděte Reachera Najděte Reachera Diane Capri

Kniha se mi docela líbila. Ale zklamalo mě, že se tam Reacher vůbec nevyskytoval.

07.01.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tuto knihu jsem nejdříve odložila, říkajíc si, že tohle fakt nedám. Hrozně nesympatické, divné postavy. Depresivní děj, samá katastrofa. Po nějaké době jsem se k ní vrátila a najednou, fíha, ono se to nejen dalo číst, ale i to bavilo a četlo se hrozně rychle. Ve finále sice dávám jen tři hvězdičky, ale i tak bych tuto knihu doporučila k přečtení.

24.04.2018 3 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Autorka opět nezklamala. Skvělé, skvělé, skvělé. Místy mi to sice přišlo naivní a přitažené za vlasy a ta přemíra sladkosti mi přišla neskutečná a lezla mi docela na nervy. Život takový skutečně není ani omylem, ale místy to bylo zase neskutečně dojemné. Prostě kniha plná citů a pocitů. Tato spisovatelka to prostě umí. Už od teenegerského věku ji mám moc ráda a moc ráda si ji jako oddechovou četbu přečtu i teď a to se nejspíš nezmění. Jediné co musím vytknout je ten otevřený konec, nesnáším otevřené konce.

03.03.2018 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Při čtení recenzí jsem čekala čistokrevný uvěřitelný thriller. Ohledně žánru recenze teda dost zmátly, protože nakonec při čtení z toho vyšlo sci-fi s trochou Stepfordských paniček. Ale jo, ve finále se mi to fakt libilo. Po objeveni mutantu v horach jsem byla dost rozpacita a rikala jsem si "co tohleto jako je", protoze sci-fi neuznavam a nikdy nectu, ale zhruba odprostřed jsem četla s napětím co se z toho vyklube a jak to dopadne. A konec, pro mne super. Možná i mrknu na seriál.

01.02.2018 4 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Kniha není špatná, je to taková oddechovka, místy vtipná, místy smutná. Ale určitě mě tak nenadchla jako film. Spíš mě překvapilo, že se film jeho knižní předloze ani moc nepodobá. Musím vyzdvihnout ve filmu skvěle zahranou povahu Jakuba, úplně jako podle předlohy.

17.01.2018 4 z 5