mamina2 mamina2 komentáře u knih

Bublinky štěstí Bublinky štěstí Helen Fripp

Příběh ženy, téměř dívky, která v době, kdy měla pouze reprezentovat muže, se pustí do nelehkého podnikání. Protivníky jí jsou nejen předsudky, konkurenti, složité vztahy v době napoleonských válek, ale i sama příroda. Ale Nicole se vždy zvedne a nejen to. Dokáže i přemýšlet o své práci a tak objeví revoluční metodu výroby, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám. Klobouk dolů!!!

18.09.2022 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Kniha s trochou duchařiny, detektivky a romantiky stojí za přečtení. Někdy zkrátka věci nejsou takové, jak se jeví.

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Velice čtivá knížka. Super zápletka. Je fajn podívat se někdy i do minulosti.

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

"Pomyslela jsem si, že jestliže ten příběh přečtu, tak prodloužím Annin život. .... Pokud umřela, během čtení dojde k jejímu zmrtvýchvstání v mé mysli."

08.11.2022 4 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Jako pokus o to stát se Danem Brownem dobrý. Ale dobrý je za 3, jak říká má dcera. Přečíst se dalo, ale bylo to příliš překombinované a obsahovalo příliš klišé a nesmyslů. Pokud chcete knížku třeba do nemocnice, kde není co dělat, tak snad.

18.09.2022 1 z 5

Prorokova milenka Prorokova milenka Berndt Schulz

Zajímavá kniha o počátcích islámu. Z původního záměru, aby byly ukončeny bratrovražedné války v arabské společnosti, bohužel již brzy nic moc nezbývá. Jen místo 3 bohyň je zde jen jeden. Již od začátku dochází k úpravám původního sdělení, kterého se dostalo Muhammadovi. I rozštěpení na zastánce "rodinného" a "společenského" uspořádání náboženství je velice časné. Neúcta ke starším "knižním" náboženstvím (židovství a křesťanství), které se projevuje je trvalá.
Je fajn si to přečíst. Možná pochopíme ledacos i pro současnost.

První po bohu První po bohu Slávka Poberová

Na literaturu faktu nic objevného. Pro orientační znalce historie (jako já) nepřehledné. Některé osoby jsem si musela vyhledat. Snad jen forma vyprávění byla zajímavá.

07.07.2022 2 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Hezké čtení, hezký jazyk, jen jsem se těšila, že se dozvím víc o Jiřím z Poděbrad.

05.07.2022 3 z 5