Malinali Malinali komentáře u knih

Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Sherry Jones

Výpravné, dobře se čte. Těžká doba a rodinné vztahy 4 sestrer, královen.

15.08.2014 5 z 5

Královna Camilla Královna Camilla Sue Townsend

Vymyšlený příběh, ale s využitím reálných postav a to prince Charlese, jeho ženy Camilly a královny Alžběty z Anglie. Nelíbilo se mi, že autorka použila tyto postavy (které místy připomenou i princeznu Dianu).

Příběh samotný je zajímavý v tom - jak si lidé poradí v uzavřené zóně, ze které nesmí pryč a musí žít své životy dál a to i se svými psy - kteří mezi sebou také mluví. Autorka popisuje i myšlenky psů. Je to trošku zamotané, člověk se chvilkami ztrácí v přehledu kdy mluví pes kdy člověk - ačkoli si oni dva nerozumí.

Kniha je tak na jedno přečtení, není potřeba se k ní už vracet :-/ Možná kdyby autorka nepoužila reálné postavy, mohlo to být zajímavější.

Možná jsem jen nepochopila proč má někdo potřebu u smyšleného příběhu využívat reálných "historických" postav.

25.06.2014 2 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Nemohu hodnotit, knihu jsem nedokázala dočíst do konce, neboť v knize se točí několik příběhů v jednom, na čtení trochu složitější, tak třeba někdy..

16.06.2014

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Taková červená knihovna no

27.05.2014 1 z 5

Marnotratná královna Marnotratná královna Jean Plaidy (p)

Nádherný, smutný! A jestli to tak skutečně bylo, je mi M.A. líto.

27.05.2014 5 z 5

Milenka Slunce Milenka Slunce Sandra Gulland

Nádherně psáno, výborně se čte. Kniha se mi moc líbila, i když některé části jsou trochu drsnější.

06.05.2014 5 z 5

Jaký je život po životě Jaký je život po životě Eben Alexander

Zajímavé čtení, ale život mi to určitě nezměnilo jak tvrdila recenze :)

12.12.2013 5 z 5

Selma, osmanská princezna Selma, osmanská princezna Kenizé Mourad

Kniha se mi moc líbila, zajímavý příběh, osud. Historické části pro mně byly složitější na čtení, ale i tak knihu doporučuji.

21.10.2013 4 z 5

Aiša - Perla harému Aiša - Perla harému Sherry Jones

Chytlavý příběh, četla jsem skoro jedním dechem.

17.09.2013 5 z 5

Správná volba Správná volba Danielle Steel

(SPOILER) Pořád jsem čekala, se kterým mužem jí to už konečně vyjde a ona nakonec adoptuje dítě. Překvapivý konec.
TO: Sabca - ona si taky pořídila chůvu a rozhodla se pracovat a zároveň se starat o dítě.

20.08.2013 3 z 5

Komtesa Komtesa Carey Wallace

Trochu smutný příběh. Krásně popsané podrobnosti z "pohledu" slepé dívky.

20.08.2013 4 z 5

Sultánova otrokyně Sultánova otrokyně Connie Mason

Romantické. Napínavé. Erotické.

17.08.2013 5 z 5

Malinalli: Otrokyně bílého pána Malinalli: Otrokyně bílého pána Laura Esquivel

Smutný osud indiánské dívky. Hodně k zamyšlení.

17.08.2013 3 z 5

Výměna manželek Výměna manželek Kate Long

Zajímavé čtení. Ne vždy je vše růžové jak se zdá. A nikdo není dokonalý

17.08.2013 4 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Čekala jsem od této knihy více. Spíš jí udělali dobrou reklamu, proto se stala bestsellerem, ale nic extra.

17.08.2013 2 z 5