Malalajka008 Malalajka008 komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Příběh mi přišel hodně jednostranný a neseděl mi na vyprávění pamětníků z mé rodiny, které jsem o odsunu slyšela já.

29.05.2018 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Po letech jsem se ke knize vrátila a je stále skvělá. Je to klasika, kterou miluji, i když mi některé charaktery přijdou až extrémní. Ale celkové vykreslení a vyznění knihy mě stále uchvacuje.

29.05.2018 5 z 5

Zábavné, ale po nějakém čase se scénky opakují a zdají se až absurdní. Ale určitě příjemná oddychovka.

29.05.2018 4 z 5

Ve stínu arény Ve stínu arény Ivana Špičková

Kniha se četla jedním dechem a příběh mě velmi vtáhl. Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami kvůli nějakým gramatickým chybám, které trochu rušily. Ale rozhodla jsem se ohodnotit příběh a ten mě chytil u srdce. Brasidias je charismatický mladý muž, který si prochází peklem než se začíná vyrovnávat s nepřízní osudu. Není to černobílá postava, má chvíle, kdy bojuje s vlastními démony, ale zároveň projevuje velkou vnitřní sílu. Líbí se mi prostředí starověké Ravenny a úžasně pospané souboje v aréně.

29.05.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nemám ráda přesuny v čase, ale u této knihy jsem je zkousla. Knížka je čtivá a romantická, příběh se mi líbil.

29.05.2018 4 z 5