Makyna7 Makyna7 komentáře u knih

Dvě ženy Dvě ženy Martina Cole

Tato kniha se čte jedním dechem. Je to velice krutý příběh, ale pro silnější nátury velice doporučuji. Netuším zda Martina Cole pouze fantazíruje nebo zda je kniha alespoň z části biografická, ale i tak jsem si uvědomila, jak moc lidé dokážou být krutí a sobečtí.

20.06.2012 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Autorku doslova miluju, ale miluji ji za Harryho. Tuto knihu jsem dočetla jen proto, že knihy vždy dočtu do konce, ale byla opravdu zbytečně dlouhá. Pár set stránek míň a bylo by o hvězdičku víc. Netvrdím, že je to úplně špatná kniha, dialogy jsou mnohdy vtipné, příběh není špatný, ale Rowlling je prostě úžasná spisovatelka, ale spisovatelka jiných kategorií knih.

11.10.2015

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížka mého dětství. Četla jsem ji pořád dokola...dokonce jsem některé úryvky znala zpaměti. Doporučuji například jako dárek pro dcery, vnučky nebo neteře.

13.06.2012

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuto knihu jsem četla dvakrát. Porpvé v češtině a podruhé jsem si troufla v originále :) a můžu říct, že jsem hltala každé slovo v obou případech. Můžu jedině doporučit ;)

26.11.2011 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem si oblíbila a přečetla hned dvakrát. Nebylo to skrz téma nemoci a umírání, ale skrz sarkasmus postav a důvtip v mnoha situacích. U knihy jsem našla vše, co jsem očekávala, zasmála jsem se, poplakala jsem si a zamyslela se nad svými hodnotami. Takže za mě - výborný.

20.10.2015 5 z 5

Šeredka Šeredka Vojtěch Steklač

Četla jsem když jsem byla v období puberty, a i tak mě opravdu nebavila.

03.12.2014 odpad!