makovec201 makovec201 komentáře u knih

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Absolutní nadšení z tohoto textu! Netypicky americké. Krásné!

27.02.2022 5 z 5

Mimo dosah Mimo dosah Samanta Schweblin

Ztrácel jsem se v ději, postavách i čase. Nebylo to špatné, ale nějak jsem se nemohl začíst.

12.01.2022 3 z 5

Smrt a pohřby slavných aneb Poslední cesty osobností našich dějin Smrt a pohřby slavných aneb Poslední cesty osobností našich dějin Marie Michlová

Je to sice okrajová literatura, ale je skvělá.

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Je mi tak nesmírně líto, že tato spisovatelka už není mezi námi a nevytvoří tak už nic nového...

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Bavila mě ta rozporuplná postava, ta nutnost hledat si k ní cestu. Jako u všech knih tohoto autora, obdivuju především popis reálií. To si opravdu užívám. Jinak se mi jeho tvorba ale začíná trochu zajídat.

21.04.2024 4 z 5

Baba z lesa Baba z lesa Lena Jakubčáková

Nemám k té knize žádné výtky, připadá mi dokonalá v takové formě, v jaké byla publikována. Slova stačí, číst se dá i mezi řádky a navíc i skrz fotografie. Moc krásný počin, gratuluju Leně Jakubčákové.

02.04.2024 5 z 5

Lajla znamená noc Lajla znamená noc Aleksandra Lipczak

Výtečně napsané. Mrazivé, poetické a lidské zároveň.

16.01.2024 5 z 5

Příběhy starého Egypta a Mezopotámie Příběhy starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

Moc krásné vyprávění, kniha, ke které se vracím od dětství vždy s většími časovými rozestupy. Skvělé pro školáky i dospělé, kteří si chtějí odpočinout od řecké mytologie.

25.04.2022 5 z 5

Vražda na ostrově Vražda na ostrově Jan Cimický

Ta kniha příběh nejsou špatné, ale nemůžu oddělit dílo od autora. Fuj

25.04.2022 odpad!

Umění naslouchat: O co přicházíte a proč na tom záleží Umění naslouchat: O co přicházíte a proč na tom záleží Kate Murphy

Je to text k zamyšlení, který mě bavil i díky tomu, že je vtipný. Nepovažuju ho sice za vědeckou studii, jak se o něm píše, k té má daleko, ale podnětný je.

27.02.2022 5 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Je to hodně poetické, ale moc hezké.

19.11.2021 5 z 5

Konečné řešení Konečné řešení Michael Chabon

Skvělá detektivka v dobých kulisách.

23.10.2021 5 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Ta kniha je skvělá, nic pro intoše bažící po nekonečném množství dat a plků. Je to přehledné, je tam spousta zajímavých informací, zvlášť pro ty, kteří se narodili dlouho poté, co časy, o nichž kniha pojednává, skončily. DOPORUČUJU!

23.11.2020 5 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Nádherná kniha!!!