Magnat Magnat komentáře u knih

Ve službách Spravedlnosti Ve službách Spravedlnosti Ann Leckie

Děj je pro čtenáře zhýčkaného přímočarostí dosti komplikovaný - v jedné osobě neurčitého pohlaví se mísí UI a "člověk" - a to není jediná takto komplikovaná postava. Nicméně když pořešíte dvojakost nejen hlavní hrdinky, dostane se Vám zajímavého příběhu s překvapivým koncem - docela se těším i na další díl.

18.05.2016 4 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Poněkud rozpačitá kniha a přiznám se že mě mnohem více bavily části "Před katastrofou", než vyprávění putování "Symfonie na cestách". Nevím, od výherce ceny A.C.Clarka bych čekal více sci-fi než bylo v této knize obsaženo.

08.04.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Ještě o něco lepší než Pan Mercedes, možná proto že Morris je opravdu šílený fanoušek literatury a jeho (a nejen jeho) nadšení z díla Rothsteina je tak opravdové až jsem si musel najít, že nikdo takový opravdu neexistuje. Protože kdyby někdo napsal Běžce, šel by hnedka na řadu. Poslední kapitola je lahůdkou sama pro sebe - trochu mi to připomnělo závěrečnou scénu jednoho z X-Menů.

08.04.2016 5 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Mám radost, že i český autor dokáže napsat strhující thriller. Tempo příběhu postupně narůstá a chvíli před koncem jsem musel zalistovat několik stránek zpět, protože najednou byl děj zmatený - kdo žije, kdo už ne a proč...S některými postavami se setkáte jen zběžně (a jejich jména téměř okamžitě zapomenete), ale několika ostatním se autor věnuje pořádně a často je jeden děj vyprávěn z pohledu více postav. Osobně bych nechal jednu ze svých oblíbených postav žít déle, ale jinak super knížka. Autor si knižní náklad vydal sám, můžete případně koupit na jeho stránkách.

17.03.2016 5 z 5

Bílý Mars Bílý Mars Brian Wilson Aldiss

Tak jsem byl při čtení této knihy zklamán. Upoutávka dávala tušit, že půjde o pořádnou sci-fi na Marsu - tak trochu jako "Marťan" v množném čísle. No upřímně řečeno, pro filozofování nad (vy)budováním utopistické společnosti se najdou i bližší odlehlá místa, kde je možné řádně si zafilozofovat. Celá kniha mi přišla bez děje a když se to najednou ve 2/3 knihy zlomilo a začlo se něco dít, tak to vydrželo jen do konce kapitoly. No a závěr? Nebudu prozrazovat, ale dorazil mě...

13.03.2016 2 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

U knihy jsem se náramně pobavil, akční děj, příběhové zvraty a vtipné situace při střetu časových rovin. Nevím kde, nebo kdo to řekl, ale dostačně pokročilá technologie vypadá jako magie - a dostačně pokročilá může vypadat i naše technolgie v době Římanů. Určitě mohu doporučit k přečtení.

13.03.2016 5 z 5

O poklad Ciboly O poklad Ciboly James S. A. Corey

Osobně si myslím, že je kniha lepší než předchozí díl, kvality Leviatanu však nedosahuje (řekl bych, že pořádný děj začíná až tak od 3/5 knížky). První díl byl hodně o cestování vesmírem a v každém dalším díle se méně a méně cestuje. Zde se téměř "nehnete" z místa a celý děj se odehrává na velmi omezeném prostoru (nebudu spoilovat). O to více prostoru zde dostává popis boje a spolupráce mezi spravedlivým Holdenem, utiskovanými osadníky, zlou korporací, neurčitým Millerem a čímsi z daleké minulosti. Už se těším na další díl.

02.11.2015 4 z 5