MagdaFish MagdaFish komentáře u knih

Lagom – Švédský způsob života Lagom – Švédský způsob života Göran Everdahl

Tak takhle jsem se už dlouho nenasmála! Informací o švédském životním stylu je tu poskrovnu, ale autor to vyvažuje úžasným sarkasmem a ironií. Ideální jednohubka na deštivý víkend.

28.05.2019 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Vtipná, moderní fantasy. Ideální na proložení něčeho výživnějšího a složitějšího. Sexy druidů prostě není nikdy dost. :-)

05.11.2018 4 z 5

Diskrétní elegance Diskrétní elegance Jana Skarlantová

Velmi zdařilé. Autorka se zabývá výhradně módou meziválečného Československa, (konečně!) jen drobnými výlety do mezinárodních módních vod (Chanel,Poiret apod. ). Oceňuji použití dobových románů a časopiseckých článků k vykreslení této proměnlivé a bohužel tak krátké epochy.

11.06.2018 5 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Zajímavý pohled české Vietnamky na lidi, vesmír, život a vůbec. Lehké, nenáročné, čtivé, ideální na cestu vlakem. :-)

23.01.2018 4 z 5

Analecta. Ilustrované hovory Konfuciovy Analecta. Ilustrované hovory Konfuciovy Čou Čchun-cchaj

Konfuciovy hovory zpracované jako komiks? Proč ne. Jako úvod do učení jednoho z největších světových filosofů, je tahle knížka myslím ideální.

14.12.2016 5 z 5

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Vtipné a čtivé. Julia Child musela mít neuvěřitelnou energii a entuziasmus. Rozhodně doporučuji všem milovníkům dobrého jídla a dobrých životopisů. :-)

28.11.2016 5 z 5

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Jeden z mála společenských románů, který se mi fakt líbil. Bezva oddychovka na válení se na pláži.

21.09.2016 5 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

No uff ... třetí díl jsem četla skoro rok. Nešlo mi se do toho začíst a nešlo. Dolouskala jsem to jen pro čárku. Nebylo to špatný ... ale ... no ... už radši ne. :-)

21.09.2016 4 z 5

Světlověk Světlověk Ian R. MacLeod

Snažila, jsem se, fakt že jo, ale kolem 90. stránky jsem to prostě vzdala. To se nedá. Škoda, nápad dobrej ...

14.08.2016

Poklad z Atlantidy Poklad z Atlantidy Agnieszka Stelmaszyk

Takovouhle knihu bych si v dětství přála číst. Příběh je jednoduchej, ale napínavej, dospělí moc nepřekážejí, a celé to má nádech baječného letního dobrodružství. :)
Tak proč jenom tři hvězdy? Protože příšernej překlad. Krkolomné věty, neobratná vyjádření, slovní spojení která se v češtině nevyskytují ( ne, nemáme drobnou jeskyni, máme malou jeskyni, nevelkou jeskyni, stísněnou jeskyni, ale určitě ne drobnou! ). To vše kazí dojem.
Pokud Albatros Média vydají další díly (a za to se přimlouvám), doufám že překlad bude lepší.

26.05.2024 3 z 5

Arabská kuchařka Arabská kuchařka Renáta Janů

S kuchařkama napsanýna nekuchaři, mám trochu problém. Oceňuji nadšení a snahu přiblížit čtenáři oblíbená jídla, popř. jako zde oblíbená cizokrajná jídla, oblíbené cizokrajné kultury. V tom je tahle kuchařka určitě uspokojivá. ALE: Naprosto zoufale potřebuje zásah někoho, kdo ví, jak se kuchařky píší. Je sice hezké, že si autorka sehnala dobrozdání Dr. Gombára, nicméně to je arabista a historik, a mocně pochybuji, že má tucha, jak by měla vypadat kuchařská kniha. :)
Pomíjím, že se autorka obšírně rozepisuje o různých druzích koření a arabských specialit, knížka je koneckonců stará přes deset let a to byl Google ještě v plenkách. Víc mi vadí, že až na pár vyjímek není u receptů napsáno, pro kolik jsou osob. To odhadujete jen podle množství výchozích surovin. Stejně tak se skoro nikde, u příslušných receptů, nepíše teplota trouby a alespoň přibližná doba pečení. Nejednotnost měrných jednotek (někde gramy, někde šálky) už ani nepřekvapí. I celková úprava knížky působí zastarale. Jako by byla napsána v sedmdesátkách.
Prostě: vydat arabskou kuchařku byl báječný nápad, nicméně provedení je ... nedotažené. Škoda. Tahle knížka by si pořádnou odbornou editaci a svěží food styling zcela určitě zasloužila.

26.05.2021 3 z 5

Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Dan Jurgens

Velice příjemná komiksová jednohubka. Trochu detailní propracování, by příběhu pomohlo, ale i v tomto stručném provedení fanoušky určitě potěší.

23.02.2021 4 z 5

Harmonizace čaker Harmonizace čaker Pauline Wills

Jedna z nejlepších, nejsrozumitelnějších a nejpřehlednějších knih o čakrách, které jsem kdy četla.

07.09.2020 5 z 5

Warcraft: Pouta bratrství Warcraft: Pouta bratrství Chris Metzen

Já vám nevim... Přišlo mi to strašlivě vypulírované až sterilní. Možná ta vypíglovanost celého světa, (tam snad ani zahozenej ohryzek neznají) odpovídá hernímu prostředí. Nevím, hry neznám, ale v komiksu to strašlivě bilo do očí. Ani ty bitvy nebyli žadná sláva, dramatičnost veškerá žádná ... Nic moc, no.

29.07.2020 3 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Spíš pro skalní fanoušky. Člověk, který zná svět asasínů a templářů zběžně nebo vůbec, musí v ději zákonitě plavat. Jinak ale vzpomínkový příběh ze Salemu se poved.

25.07.2020 3 z 5

Kuchařka pro nekuchařky Kuchařka pro nekuchařky Gisela Krahl

Spíš pro pokročilejší kuchaře/ky. Autorka hází hrstě tam, špetky sem a ten, kdo trvá na přesné gramáži z toho musí mít hlavu v pejru. :-)

12.06.2020 4 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

Dosavadní díly: I k Sáze jsem se dostala čirou náhodou a jak už to tak bývá, chytla mě a nepustila.
Takové krvavější a nahatější Star Wars to jsou, bych řekla. :-)
Nemá cenu plakat nad množstvím mrtvých. Tohle je příběh jedné rodiny uprostřed války a válka prostě je svině, co si nevybírá. Líbí se mi fantazie tvůrců, kterou ti dva očividně nijak nekočírují. Takže jsou zde obydlené komety, medúzovité kosmické lodě s vlastní vilkou, roboti ve fracích, sexy pavoučice- zabiják ( vlastně spíš její halucinace), kočky faraonky, co fungují jako detektory lži. No a všechny ty trable s nájemným vrahy, tajnými službami a investigativními novináři ( plus pár těhotenství k tomu) dala do pohybu jedna harlekýnka, kterou napsal kdysi jeden kyklop, aby měl prachy na rozvod s manželkou, která vypadá trochu jako klíště.
Desátý díl má vyjít letos, tak doufám, že BB art nezůstane pozadu a české vydání bude cobydup.

10.06.2020 5 z 5

Floristika - Učebnice floristiky v podání předních českých floristů Floristika - Učebnice floristiky v podání předních českých floristů kolektiv autorů

I když nejsem floristka a okolo aranžování květin jsem nešla ani omylem, tak se mi tahle knížka moc líbila. Jednak je to pastva pro oko a druhak je srozumitelná i pro naprostého laika. :-)

14.01.2020 5 z 5

Basic skvělá párty Basic skvělá párty Cornelia Schinharl

Celá série Basic cooking patří mezi moje nejoblíbenější kuchařky a Skvělá párty není výjimkou. :-)

12.12.2019 5 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Je poznat, že byl Pérák původně připravován pro časopis. Příběh je až trestuhodně stručný. Doufejme, že v dalších pokračováních se tvůrci vyřádí více. :-)

05.11.2019 3 z 5