Madelisi Online Madelisi komentáře u knih

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Velmi dobrá knížka o královně, kterou historie upozaďuje ve prospěch její matky, tchyně a šesti snach. Líbí se mi zde Richard III., je pěkně vykreslený. A Alžbětiny obavy o syna Jindřicha, který je už v dětství krutý a líbí se mu trestat své protivníky, ještě že se toho Alžběta nedožila.

Sandra Worth napsala velmi čtivý příběh, co jsem si po přečtení různých "tudorovských" románů ověřovala, tak i historicky přesný. Třeba to zatmění prý nastalo po smrti Anny Nevellové, ne jak je to v jiných románech ještě za její nemoci.

29.09.2015 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Můj první Reacher, takže nemám srovnání. Obsahuje vše, co od dobrého thrilleru očekávám. Akční scény se střídají s klidnějším milostným sbližováním Reachera a paní Jacobové, do toho vstupuje zoufalství dalšího hrdiny a zlověstné plány hlavního padoucha.

03.09.2015 4 z 5

Carova tajná dcera Carova tajná dcera Jennifer Laam

Pěkná oddechová knížka, ale předvídatelná. Protivná mi byla milostná zápletka mezi Veronikou a Michalem, když probíhala, tak jsem měla pocit, že nečtu historický, nýbrž že čtu milostný román se vším všudy,

07.07.2015 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Má nejmilejší kniha od Remarqua. Líbí se mi putování postav po celé Evropě, jejich setkání v jedné zemi, rozloučení, aby se po různých cestách setkali zase v jiné. Nechtěla bych být v jejich kůži.

30.06.2015 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Líbilo se mi ohraničení knihy s ruským vojákem. Jednomu prokázala Ernst milosrdenství, kterého se mu nedostalo. Zajímavý popis válečného života mezi civilisty v Německu.

30.06.2015 4 z 5

Vše, co jste kdy chtěli vědět o králích, ale neodvážili jste se zeptat Vše, co jste kdy chtěli vědět o králích, ale neodvážili jste se zeptat Alexander von Schönburg

Tuto knihu jsem objevila úplně náhodou, musím říct, že je napsaná velmi zajímavým způsobem. Už jenom podle názvu se může zdát, že se jedná o populární příručku, po mém zběžném prolistování musím říct, že tomu tak je.

Autor plně využívá původu svého i své manželky, když se zmiňuje o historických osobách, dodá k nim, že se jedná o manželčina _________. Jeho žena má ve svých předcích třeba i královnu Viktorii, k tomuto si můžete přečíst, že dnes běhá po světě na 800 potomků této velké královny (a autorovy děti patří mezi ně).

Jinak je A. von Schönburg zajímavý i pro naše dějiny, jeho pratetou byla Žofie Chotková, což si pochopitelně nenechá pro sebe.

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Část s ukradeným obrazem se mi líbila, ztracená sbírka obrazů dodá ději šťávu. Vše je obaleno v konspirační teorii, které soudný člověk nemůže věřit, ale která je plně v souladu s názory a teoriemi těch, kteří si myslí, že za všechno může na světě jedna nejmenovaná velmoc. Líbilo se mi polské prostředí, Američané tu konečně nejsou za hrdiny bez bázně a hany, ale za padouchy par excellence.

Mikuláš, vévoda opavský Mikuláš, vévoda opavský Jaroslava Černá

Jednoduchá oddechová knížka, kvůli autorské licenci mi nějaké zjednodušen nevadí, tady ho bylo ale moc, kolikrát na úkor faktů - např. z Ojíře se stal Závišův bratr, jeho druhá žena Alžběta je tu dcerou uherského krále Ladislava. Jinak ze Záviše tu je arcilotr bez kouska svědomí v těle, Václav II. je hodně ploše napsaný, nejdříve nechá sebou orat Závišem, pak mu ani nepřijde, že se děje to stejné dál od jiných. Nevěřím mu, nevidím v něm toho velkého krále.
Samotný Mikuláš je fajn, rozhodně tu nemá roli badboye jako v jiných románech.

24.04.2015 2 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Děj má spád, Alžbětino tajemství skvěle vysvětluje historická fakta. Chvílemi mi ale vadilo jejich až velké zjednodušování.

23.04.2015 3 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Zajímavé prvky, skvělá doba, ale pro někoho může být v ději až moc rozebíraná víra a život v klášteře.

23.04.2015 4 z 5

Kalich Kalich Nancy Bilyeau

Hodně předvídatelné ve vztahu s hlavním mužským hrdinou. Líbilo se mi ale, že skutečných událostí jsou důsledkem věštby.

23.04.2015 3 z 5