MacrouZ MacrouZ komentáře u knih

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Za mě velice čtivé a napínavé. Jak už tu bylo psáno níže, trochu odlišná verze "vymítače ďábla", která je dobře napsaná, jasně a srozumitelně. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Takový konec jsem vlastně vůbec nečekal. Palec nahoru!

03.12.2018 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

První kniha od tohoto spisovatele, a také první Horor co jsem kdy četl. Nakonec to horor dle mého ani nebyl, spíš takové velké drama s mystériozní postavou p. Gaunta.
První polovina byla taková seznamovací, a od první vraždy která je nějak v polovině, příběh nabíral na obrátkách. Čekal jsem velké epické rozuzlení na konci, bohužel, konec byl takový obyčejný!
Nejvíce mi k srdci přirostli osudy dvou malých bratrů Ruskových, a také hostinského Henryho ze žlutého tygra.

28.10.2015 3 z 5

Klenoty české fantasy Klenoty české fantasy * antologie

Po přečtení musím uznat, že česká fantasy scena se bude ubirat jen vzhuru. Povidky jsou ruznorode, a kazda ma neco do sebe... vypichnul bych specielne povidky : Vulhelf, muž s cejchem, Klubko zmiji, Idol, Kamen a krev, ....

17.05.2015 4 z 5

Na počátku byl Sumer Na počátku byl Sumer Vojtech Zamarovský

Velice čtivá kniha o fascinujícím objevování naší pradávné historie lidstva.

08.03.2020 4 z 5

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

Soubor povídek. Velice originální náměty, ale jelikož je to soubor povídek za nějaké období, tak pokud to čtete vše najednou, máte pocit že konstrukce povídek je neustále stejná a opakující se. Některé velice zábavné, některé slabší.
Každopádně musím uznat že nejdivočejší fantazie a vize pane Lovecrafta té doby jsou velice fascinující.

10.04.2019 4 z 5

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Eckhart Tolle

I přesto že je toto pouze pracovní kniha, a jak už to bývá u duchovních a mystických nauk, člověk musí mít určitou úroven vědění a vědomí, aby mohl porozumět textu do hloubky, tak jsem měl občas problém některé pasáže plně pochopit.
Nicméně obsah je velice zajimavý, a budu se snažit přítomný okamžik aplikovat do života.

17.10.2016 2 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Velice poutavé, magické, nápadité, vtipné, absurdně skvělé, prostě výborné. I přesto že jsem si Mrakoplaše oblíbil až na konci knížky, to byl velice pěkný oddechový zážitek. Těším se na další díly...

20.08.2015 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Hvězdička za snahu :(

08.01.2019 1 z 5

Hostem čarodějů Hostem čarodějů Claude Pezin

První cestopis co jsem četl, a velice mě zaujal, že si do své sbírky knih určitě pořídím nějaké další. Příběh Francouze, co se rozhodl z betonové džungle přejít do té pravé, mě Claude Pezin přesvědčil o své tvrdosti a veliké odvahy. Přes všechny potíže, nešvary a ten nekonečný hmyz, i přesto že nedokončil cíl, má u mě veliký respekt. Krásně popisuje mentalitu indiánu, "nezkaženou" dnešní civilizací, ať už řešil nějaké spory, nebo se oddával upřímnému prátelství.

30.08.2015 3 z 5