Macheta Macheta komentáře u knih

Hobit je krásnou ukázkou nekonečně bohaté fantazie člověka. Autor dokázal ve svých myšlenkách vytvořit neuvěřitelně propojený svět, kde si na své musí přijít každý milovník klasického fantasy. Kouzelnost Hobita tkví v tom, že jde vlastně ve srovnání s Pánem prstenů o poměrně jednoduchý (v mých očích), dobrodružně - pohádkový příběh, který pokládá základ všem známé trilogii, ve které se teprve začnou dít velké věci. Třeba právě TEN prsten, jenž v knize představuje pouze jakýsi artefakt neviditelnosti. A ve skutečnosti?...:) Klasika, kterou by si měl přečíst úplně každý.

17.07.2020 5 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Jako skalní fanda ST série jsem se Temného experimentu nemohl dočkat. A proč chodit kolem horké kaše, povedlo se! Je to nadupaný psychothriller promáčený typickou Strangerovskou atmosférou. Knížku jsem zhltnul s velkým nadšením a opravdu cením, že autorka dokázala udržet příběh v seriálových kolejích. Máte rádi Stranger Things a zajímá vás, co se dělo s biologickou matkou Eleven? Pak je tahle kniha přesně pro vás.

16.07.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knihu jsem dostal jako dárek a to je vždycky obtížné kriticky hodnotit. Nicméně jako pedagog bych neměl nikomu bezhlavě nadržovat, že ano:) Kniha napínavá bezesporu je, jsou tam zajímavé bojové pasáže, napětí z očekávání, jak že to bude na té planetě vlastně fungovat a vypadat. Jenže ono to nepřijde. Po bezmála čtyřista stranách zjistit, že se tam prostě nepodívám, že jsem celou dobu fakt četl jen o cestě lodí s neustále se opakujícími tréninky a boji pro mě bylo velkým zklamáním. Nevím nevím, jestli se někdy pustím do pokračování, kde bych se dozvěděl to, co mě zajímalo v prvním dílu. Je to zbytečně natahovaný, podobně jako zfilmovaná trojdílná sága Hobita, která je sice fajn, ale jeden snímek by stačil. Musím bohužel konstatovat, že Nyxii nedoporučuji.

15.07.2020 2 z 5

Bojovník Bojovník Chris Ryan (p)

Barvitě vylíčený popis událostí člověkem, který je "z oboru." Mexické kartely ve své nejsyrovější podobě. Pro milovníky seriálu Narcos povinnost!

15.07.2020 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Starou DOSovskou strategii Dune II zná každý vysloužilý pařan, kterým jsem i já. Knížku jsem léta registroval, ale její čas přišel až nyní. Ne nadarmo je označována stropem sci-fi tvorby, jde o epický příběh světa promyšleného do nejmenších detailů. Je až neuvěřitelné, jak je v díle všechno provázané. Bohužel jsem málo pseudointelektuál, a tak mi, stejně jako některým dalším, prostě uniká smysl pár myšlenek. Což je mi ale jedno, protože kniha mě jinak neuvěřitelně bavila od začátku až do konce. Těším se na další díly!

15.07.2020 5 z 5