macek8 macek8 komentáře u knih

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Z této knihy mám smíšené pocity. Četla jsem ji sice před lety, ovšem dodnes si z ní pamatuji jen to, že se mi z těch všemožných jmen a postav, které se zde střídaly jak na běžícím pásu, pěkně točila hlava. Takže když jsem se dostala na závěr, byla jsem za to ráda. Všechno to bylo takové překombinované. Do toho všeho ještě ten magický realismus, kdy člověk nevěděl, jestli je právě na scéně duch nebo živý člověk...Asi se to musí číst vícekrát za sebou a poté člověk ten pravý smysl knihy pochopí.

27.01.2017 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Tato kniha je tak neskutečně krásná a naplňující, že se to slovy těžko popisuje. To si musí každý přečíst sám a pak uvidí. Je mojí nejoblíbenější knihou vůbec. Doporučuji i film, který je sice kreslený, ale je stejně tak úchvatný jako kniha. Navíc je kniha velmi krátká, takže se přečte raz dva.

27.01.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemohu si pomoc, ale tato kniha mě moc nezaujala. Nemůžu ji nějak pochopit a to občas ráda filosofuji. Vím, že je velmi oceňovaná, protože je neskutečně pozitivní, pojednává o tom dobrém v nás apod. Zkrátka má velkou filosofickou hloubku. Jenže každý v ní vidí něco jiného, svého, každý ji interpretuje jinak. Autor zde nechává velký prostor pro fantazii a filosofování. V Malém princi mi v podstatě chybí nějaké jednotné sjednocující poselství, které by čtenáři pomohlo knihu nějak uchopit. Jinak řečeno, něco, co by čtenáři pomohlo pochopit, co tím autor chtěl říct. Nicméně to je možná důvod, proč je kniha tak proslulá, že si tam právě každý najde to své...Nevím. Třeba jí časem přijdu na chuť.

27.01.2017 2 z 5