LuMare LuMare komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Knihu jsem si koupila náhodou a bez toho, aby mi byly prodány všechny tři to nešlo. Říkala jsem si, že tento žánr jsem nikdy nečetla a co s tím budu dělat. Začátek a obzvlášť druhý díl mě fascinoval hned od začátku. Přišlo mi to kruté, ale čtenář tuší, že se musí najít nějaký způsob, jak ty krutovládce zabít a hladové hry navždy ukončit. Pro spoustu lidí a zejména ženských čtenářů je krásný příběh na pozadí, hlavní hrdinky Katniss. Jsem vášnivá čtenářka a zdejší nuance vykreslující příběh mezi Katniss a Peetem mě fascinovaly. Bylo to prostě roztomilé. Přesně, jak bylo řečeno, hra musí být dokonalá a vztahu mezi dvěma postavami musíte věřit. Příběh má jistě určitě jisté poslání, uvědomění, jaký máme pohodový a krásný život, kdy nám nehrozí hlad a válka, od přečtení této knihy si vážím každé věci co beru do ruky, každého kousku jídla a říkám si, je to dobré a úžasné, že nám nikdo neubližuje. Všechny díly jsem přečetla jedním dechem a knihy našly čestné místo v mé knihovně.

12.06.2017 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha je ze začátku velmi drsná, teda ve spoustě věcí hodně překvapivá. Působí velmi realisticky a člověk má kolikrát pocit, že stojí vedle toho chlapce a dívá se na ten příběh zblízka. Hlavní hrdina se dostane do lepší společnosti díky své píli a chytrosti. Je to inspirace, jelikož kolikrát člověk nemá na růžích ustláno, ale může se z toho dostat.

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Velmi krásná kniha z prostředí Egypta. Hned bych se nejradši vydala do té ulice Panenek z ráje podívat. Příběh je o těžkostech spojených s bohatým egyptským rodem a jeho rodině. Kniha se čte jedním dechem, autorka umí krásně popsat prostředí a historické souvislosti.
Otázka náboženství, kterou popisuje autorka je pro mě zcela neznámý svět a proto mi nevadilo si přečíst knihu o islámském vyznání. Bohužel běžný Evropan tento svět těžko chápe a ani ho nechceme kolikrát pochopit, jelikož ze strany islámských věřících žádné pochopení pro naši víru též nemají.

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Moc krásná kniha o popisu dvou pro mě naprosto neznámých prostředí. Kniha je od začátku velmi poutavá a čte se jedním dechem. Je krásné na ní, že člověk vidí, jak mohou fungovat mezilidské vztahy a kam až touha po společenském postavení a penězích může zajít.
Krásné vložení i příběhů o lásce.

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je pro mě velmi zajímavý, jelikož jsem zdravotní sestra a hlavní hrdinka pracuje jako zdravotní sestra na operačním sále. Kniha Vás zavede do krásného Říma a skončíte v Egyptě u pyramid. Líbí se mi v této knize nádherný popis Káhiry a prostředí toho, jak tam lidé žijí. Příběh je spíše na pozadí, přijde mi, že se autorka snažila nám hodně přiblížit tajemství Egypta a toho co krásného tam můžeme potkat. Po přečtení knihy bych se tam hned nejradši vydala, i když nesnáším horko.