lucy_slezakova lucy_slezakova komentáře u knih

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Po přečtení Bez lásky (ze které jsem byla nadšená ) jsem měla od Solitaire dost vysoká očekávání. Bohužel už od začátku jsem ale tušila, že tohle nebude ono Hlavní hrdinka Tori byla tak neslaná nemastná, že jsem neměla šanci si k ní vybudovat nějaký vztah a většinu knihy mě spíš štvala Všechno jí vadilo, nic nebylo dost dobré a často byla až bezdůvodně zlá a naštvaná. Ani vedlejší postavy mi nijak extra nepřišly (až na Nicka a Charlieho, ti mezi ostatními tolik vyčnívali a je jsem si jako jediné v tomto příběhu oblíbila ) Jediné co mě ze začátku bavilo, byly vtipy a akce Solitaire. Ke konci jsem už se mi vůbec nechtělo posledních 50 stran dočítat, protože mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne.
Celou knihu vystihuje věta: ,,Ráda piju dietní limonádu a chovám se jako zahořklá kráva - Tori. O ničem jiném příběh nebyl. Na to, že je toto už druhá verze knihy, kterou autorka přepracovala za mě velké zklamání
2/5
Za zaslání knihy moc děkuji @humbook_blogeri #humbookblogeri

28.08.2023

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Tentokrát je to doopravdy
Ann Liang
Už po přečtení anotace jsem přesně věděla, co od knihy očekávat. Romantiku, milé prostředí a hromadu klišé. A přesně to jsem dostala! Ideální odpočinková kniha na letní dovolenou někde u vody. Moc mě bavilo i originální prostředí mezinárodní školy v Pekingu, protože o ničem podobném jsem ještě nečetla. I hlavní hrdinové byli moc fajn a sympatičtí. Občas se stane že mi hlavní hrdinka svými myšlenkovými pochody a rozhodnutími leze na nervy, ale tohle nebyl ten případ Vztah dvou hlavních hrdinů byl naprosto skvěle pojatý a vůbec jsem necítila, že by byl na sílu vystavený. Opravdu bylo všechno přirozené a hezky popsané A co mě teda překvapilo asi nejvíc, byla neskutečná čtivost! Stránky mi mizely pod rukama ani nevím jak a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Boží!
Za zaslání knihy moc děkuji @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri

22.07.2023 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Na příběh Vincenta a Denise jsem se těšila už od momentu, kdy Al oznámila, že jí bude vycházet kniha. Od té doby jsem netrpělivě čekala, kdy se ke mně konečně dostane můj výtisk. Byla jsem připravená na příjemný příběh, který si moc užiju a během čtení si odpočinu. A přesně to se mi vyplnilo! Skvělý příběh plný léta a pohody u moře byl navíc doplněný o momenty ztráty a znovu nalezení sebe sama. Moc se mi líbilo pojetí homosexuality, kdy člověk zpočátku (pokud si nepřečetl a nedomyslel anotaci) neměl nejmenší tušení, že v příběhu bude výraznou roli hrát toto téma. Nejvíce jsem byla nadšená ze sympatických a milých postav a vztahů mezi nimi. Především vývoj hate to love vztahu mezi Denisem a Vincentem. Aby to ale nevyznělo, že kniha byla jen příjemná a krásná, tak také musím zmínit zvraty a pády, které byly opravdu nečekané a příběh posunuly dál. I když je kniha poměrně krátká, tak byla plná nádherných a hlubokých myšlenek, nad kterými se pozastaví každý čtenář. Celkově jsem s příběhem moc spokojená a pevně věřím, že Al se psaním neskončí, protože její styl psaní je naprosto fenomenální
Za zaslání knihy moc děkuji @humbook_blogeri #spoluprace

31.05.2023 5 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Tahle knížka mě opravdu neskutečně bavila! Příběh nádherně volně plynul a vztah Erika a Matta byl neskutečně roztomilý a krásný. I ostatní vedlejší postavy byly naprosto úžasné a sympatické, stejně tak jako prostředí. Každá stránka byla plná jak lásky, tak bolesti a celkově to tvořilo úžasnou harmonii. Moc mě bavila i celková atmosféra, naprosto unikátní. Jak už z anotace zjišťujeme, kniha je plná těžkých témat, ale autorčin styl psaní vás nenásilně donutí se nad tím zamyslet a porovnávat s tím, jak žijeme a jaké vztahy a problémy máme my. Celkově si myslím, že by si knížka zasloužila mnohem více pozornosti, protože za mě je to nejlepší heavy contemporary příběh, který jsem, kdy četla. A to říkám naprosto nezávisle na tom, že mi tuto knihu zaslali Humbook blogeři #humbookblogeri #spoluprace :)

29.11.2022 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knih z žánru fantasy jsem četla opravdu hodně a mám své top oblíbence. Proto jsem byla opravdu zvědavá, jak se mi bude líbit tato Kostičas je za mě velice originální a chytlavá fantasy se silnou hlavní hrdinkou v čele. Velice mě zaujal skvěle promyšlený fantasy svět plný intrik a napětí. Opravdu oceňuji hloubku propracování celého světa, tam se autorka opravdu předvedla Postavy jsou ta mě také top! Některé sympatické, jiné zase záměrně kruté Celkově se mi knížka četla skvěle a příběh krásné plynul. Takže za mě fakt dobrá fantasy, která určitě stojí za přečtení

,,Ať jsem si to občas přála sebevíc, žádná normálnost neexistovala. Ani teď, ani předtím. Normalita a přirozenost jsou největší lži, jaké lidé se svou omezenou myslí kdy vytvořili. A možná by mi normálnost ani neslušela."
- citát z knihy Kostičas, který ji dle mého názoru opravdu skvěle vystihuje ️

Za poskytnutí knihy moc děkuji @humbook a @humbook_blogeri ️

16.11.2022 4 z 5