Lucije Lucije komentáře u knih

Obojživelníci a plazi České republiky Obojživelníci a plazi České republiky Ivan Zwach

Naprosto famózní kniha, která na českém trhu nemá konkurenci.

08.05.2013 5 z 5

Zchlaďte hlavy! Zchlaďte hlavy! Bjørn Lomborg

Hodnocení je stejné jako u Skeptického ekologa:

Některé problémy životního prostředí pěkně osvětlil a uvedl na pravou míru.
Avšak poté, co jsem si našla články, ze kterých vycházel, tak jsem se přesvědčila, že také šikovně dokáže mystifikovat a uvádět zavádějící argumenty. Sice autor má v určité problematice přehled a rozumí jí, avšak vytrvale strká čumes do věcí, kterým nerozumí a dělá chytrého. "Ševče, drže se svého kopyta!"(10.02.2013)

10.02.2013 2 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Příběh Dívky se mi líbil, takový živočišný živočišný život v pravěku. Ale za to příběh současné arecheoložky mě nebavil, byl takový o ničem, ten jsem ani nedočetla a věnovala jsem pozornost jenom Dívce.

26.10.2018 3 z 5

Skeptický ekolog Skeptický ekolog Bjørn Lomborg

Některé problémy životního prostředí pěkně osvětlil a uvedl na pravou míru.
"Ševče, drže se svého kopyta!"

10.02.2013 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Napínavý příběh, který Vás nutí pokračovat ve čtení. Trošku mi to připomínalo Doktora spánka od S.Kinga.

27.03.2017 5 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Tato knížka mě naprosto nadchla, autorka vytvořila úžasný fanstasy svět, kde kontrastuje drsný svět zaklínačů ze zaklínačské školy se světem "obyčejných"lidí. Zaklínači jsou cvičeni pro boj s nestvůrami. Moto knihy je: "A bude hůř“, je to drsná fantasy, plná akce, sexu a vnitřních bojů hlavních hrdů.

30.11.2011 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Super!!! Knížku jsem přečetla během jednoho večera :o)
Rychlý rozjezd, napínavá zápletka, neočekávaný závěr.

29.01.2013 5 z 5

Angelologie Angelologie Danielle Trussoni

Knížka je naprosto úžasná. Naprosto originální. Sice občas těžší načtení, což je způsobeno zhutnělým nálevem odbornějších informací, ale fakt to stojí za to. A navíc závěr je poměrně dost překvapující. Už se těším na druhý díl.

16.08.2012

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Tuhle knížku jsem jako malá zbořňovala.....hlavně básničku o písmenku P :o)

13.09.2012 5 z 5

Cesty k sobě i k druhým Cesty k sobě i k druhým Ivo Pondělíček

Moc zajímavá knížka, idkyž starší, pořád aktuální, praktická do běžného života a navíc napsaná čtivě.

20.06.2012 4 z 5