Lucie Pfeifer. Lucie Pfeifer. komentáře u knih

Lord Jim Lord Jim Joseph Conrad

Přelouskala jsem se přes nic neříkající polovinu knihy a v té druhé jsem jen hltala řádek za řádkem. Nebyl to úplně příběh, který mě oslovil, ale spisovatel. Jak všem postavám dokázal připsat myšlenku, která samozřejmě byla výplodem jeho mysli. Tolik názorů se kterými jsem se ztotožnila, tolik věcí popsaných tak, že bych to lépe nikdy nedokázala a mluvilo to za mě. Dokázal do postav vdechnout život. Jedna z mála knih, ze které si beru opravdu hojný počet myšlenek, ke kterým se hodlám určitě ještě jednou v budoucnu vrátit.

- ,,Jsou okamžiky, kdy naše duše jako by se vymanily ze všeho temného, co je zahaluje, a jsou schopny tak jemné vnímavosti, že jsou pak některá mlčení výmluvnější než sebedelší řeči."

29.11.2018 5 z 5

Konrad Wallenrod Konrad Wallenrod Adam Mickiewicz

Čtení pro mě bylo spíše utrpením, než požitkem. Námět příběhu je skvělý, bohužel to sestavení textu a celkově ten fakt, že to není ani chronologicky, dle mého knize ubralo na kvalitě.

12.11.2018 1 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

- ,,Nesmíš v nikom vidět nepřítele, dokud se ti to neprokáže."

Krásné poukázání na to, jakou zlost lze v člověku probudit již v útlém věku, když mu není dávána téměř žádná láska a on nezná nic víc, než jen zlost. Heathcliff zasvětil celý svůj život pomstě. Pomstě na lidech, kteří mu ze života udělali peklo. Pomstě na těch, kteří svým chováním změnili nepoznanou duši člověka na monstrum. Nadsázka chování hlavních postav, tyranie, pochmurná atmosféra, Na větrné hůrce.

12.11.2018 5 z 5

Pozdní léto Pozdní léto Adalbert Stifter

Šílený.... Ke konci jsem už přeskakovala stránky, nedalo se to vydržet. Děj vlastně o ničem, nic zlomového se tam neděje, nemá to spád, napětí,....

12.11.2018 odpad!

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Víte, ono je to těžký. Ze začátku mi to přišlo jako tlachání o ničem. Vadilo mi, že jejich krátké cíle jsou postavené na spontánnosti. Vadila mi ta jejich nezodpovědnost a šílenství, které přebíjelo zdravý rozum. Jenomže Kerouac je Kerouac. Tenhle týpek chodil domů bos, opilý jak Dán a za sebou vezl kárku, ve které měl chlast. A to je přesně on. Celou dobu vyprávěl nesmyslný příběh, ve kterém rozhodně nemůžeme najít nic hlubšího. Ale ten poslední odstavec, mě přesvědčil. Jsem ráda, že jsem to dočetla. Chci si s ním sednout na to opuštěné molo a přemýšlet o Americe, o kultuře která mi je tak neznámá. A jet se Salem a Deanem ty nekonečné kilometry v polorozpadlém autě. Ach, ten šílený Dean. Hltala bych každou jeho bláznivou historku.

07.09.2018 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tak nám náš malý Alexík pověděl svůj příběh. A já ho nenáviděla a bylo mi z něj na nic. Pak jsem ho milovala a bylo mi ho líto. Nakonec mi po něm bude smutno, protože dospěl a "volkuje odinočky" a já nemohu s ním. Určitě si na něj několikrát ještě vzpomenu. A na všechen ten "fisíz".

18.07.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nevím, zda se mi kniha líbila jen proto, že jsem chtěla, aby se mi líbila. Každopádně i po přečtení stále slyším večírkové tóny hudby, chichotání ze zahrady a šramot štěrku pod koly aut.

05.07.2018 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

A tohle byl přesně ten moment, kdy jsem se do Remarqua neskutečně zamilovala.

24.04.2018 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

*OBSAHUJE SPOILERY*
Začátek mě zaujal a vtáhl do děje. Každopádně se musím přiznat, že od té doby, co hlavní hrdina utekl - a vyhl se tak válce, jsem doufala v kapitolu, kdy se tam vrátí. Nebo kdy aspoň pro něj někdo přijde, zjistí se, že se jí vyhýbá,...cokoliv! Místo toho následovaly jen nic neříkající dialogy s jeho milou a nekonečné popisování toho, jak se jim žije a co si zrovna dávají ke svačině.
Pro mě tedy jel děj kvalitně z kopce. Je to škoda.

24.03.2018 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha se mi na začátku opravdu moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. Každopádně, pro mě přišlo veliké zklamání alá kapitola s názvem ,,Londýn, 2006". To opravdu ne...zvykla jsem si na hrdiny a celkovou atmosféru první světové války, že z tohodle se mi udělalo ouzko. Knihu odkladám na dobu neurčitou. Vzhledem k jejímu pozitivnímu hodnocení, jí třeba dám ještě někdy šanci.

16.07.2016

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Taky se Vám tak moc bude stýskat po Tobym?

-,,On byl naše první láska, June.Nás obou."

25.01.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Co na to říct.
Začátek byl zdlouhavý, nudný, bez akce, chyběla tam ta šťáva a ke čtení jsem se musela i trochu nutit. Nebýt toho konce, toho srdceryvného špatně krásného konce, tak je to podle mě nejmíň povedený díl. Každopádně tato trilogie bude patřit mezi mé oblíbené.

01.01.2015

Aliance Aliance Veronica Roth

Na tuto stránku se chodím dívat, abych zjistila jaký má kdo názor , jak se mu kniha líbila a jaké z ní má pocity. Opravdu všem moc DĚKUJI za ty spoilery co tady píšete. Příště k tomu napište aspoň upozornění, připravili jste mě o veškerá překvapení.

29.06.2014