lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Slečna Nebezpečná Slečna Nebezpečná Suzanne Enoch

Hodnocení: tato kniha mi už strašně dlouho ležela v poličce a moc se mi do ní nechtěla, dostala jsem se k ní až nedávno a úplně mě nenadchla ..
Ze začátku byla kniha čtivá,četla se mi celkem rychle a neměla jsem problém s tím se začíst, ale postupně mě kniha začala nudit,dlouho se tam nic nedělo, děj stál takřka na místě a neustále se tam odehrávalo to samé což jsou návštěvy klubů atd.. Poté se opět kniha nepatrně rozjela a k 2. polovině začala být opět celkem zajímavá a konečně tam byla nějaká ta akce.
Co se postav týče, tak jsem si celkem oblíbila obě hlavní postavy - Kit a Alexandera ,obě postavy byly nějakým způsobem zajímavé a neokoukané a nebyly naivní a jednalo se o celkem inteligentní postavy .
Co se stylu psaní týče,tak ten mi v celku vyhovoval , akorát jsem se velice často ztrácela ve jménech vedlejších postav a uvítala bych to přehlednější.
S čistým svědomím Vám tuto knihu nemohu doporučit.

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Hodnocení: již delší dobu jsem si chtěla přečíst něco od Radky Třeštíkové, tak jsem začala její novinkou.
No, docela dlouho jsem byla z celkové stylu psaní celkem zmatená a někdy jsem se v samotném příběhu ztrácela a nevěděla jsem co se tam nyní odehrává. Hlavní hrdinka této knihy mi moc sympatická nebyla,místy jsem nechápala její jednání a nebylo nic čím by si mě získala. Ale postava byla napsána dobře,to ano ,akorát mi povahově nepadla do noty.
Na druhou stranu se mi líbilo že kniha byla něco úplně jiného,než na co jsem zvyklá- strašně osobitý a odlišný styl psaní doplněný o skvělé metafory -to za mě ano,ale chvilku jsem si na ten styl psaní zvykala. Líbilo se mi prolínání dvou časových rovin, díky tomu jsem měla možnost se o postavách dozvědět více a pochopit nějaké události spojené s minulostí postav.
Druhá polovina knihy mě už docela bavila a četla jsem jí s mnohem větší chutí než tu první ,kde jsem si na to vše zvykala a byla jsem trochu zmatená. U druhé části jsem potřebovala číst dále a dále abych zjistila,jak to vše dopadne. Kniha byla naplněná metaforami vzpomínkami,což se mi na knize také moc líbilo poté co jsem se sžila se stylem psaní. Určitě si něco od autorky ještě přečtu.

Melmoth Melmoth Sarah Perry

Hodnocení: na první pohled mě kniha oslovila svou vizuální stránkou- obálkou,která je jednoduchá a zároveň moc hezká -hlavně ten styl písma ,kterým je napsán název knihy se mi moc líbí.
Kniha je napsána ve slovenském jazyce,mně jakožto Češce to nevadilo ,sice jsem párkrát narazila na slovo ,kterému jsem nerozuměla ,ale mohla jsem si ho odvodit podle kontextu,takže mi to nějaký větší problém nedělalo .
Kniha měla již od začátku skvělou tajemnou a temnou atmosféru a byla plná záhad. Ihned od začátku jsem se do atmosféry knihy zamilovala -miluji knihy s temnou atmosférou.
Co se týče postav, tak jsem si žádnou natolik neoblíbila , ale byly napsané zajímavým způsobem - to se musí nechat. Bylo zajímavé se dozvědět něco o jejich osudech a životech+hlavně temnotě,která je životem provází.
Co se týče samotného děje a příběhu , tak příběh se mi celkem líbil i myšlenky byly místy doopravdy skvělé- odhodlala jsem se i lepíkovat , ale kniha měla též své mouchy . Dlouhé kapitoly/rozdělené pasáže mi vůbec nevadily , ba naopak -přidávaly knize na zajímavosti . Někdy jsem se trochu v knize ztrácela a moc jsem nevěděla,co se tam zrovna nyní děje a chvíli mi trvalo ,než jsem se zorientovala a začala ten děj opět naplno chápat.
Jinak se mi kniha líbila, byla plná záhad,které se postupně rozplétaly,námětů , nad kterými se mohl člověk zamyslet . Určitě též oceňuji kombinaci více žánrů- ukázky ze života postav, hororové prvky - to se za mě doopravdy povedlo. I přes pár much, které kniha mě Vám ji klidně i doporučím,protože s tím faktem ,že jsem se v knize ztrácela nemusí souhlasit každý, třeba je to můj problém .

Elixír na lásku Elixír na lásku Kim Martinová

Již když jsem se na knihu podívala zvenku, tak mě velice příjemně překvapila moc hezká obálka knihy ,která je velice příjemná na oko , působí na mě optimistickým dojmem❤️.
Kniha byla psána z pohledu dvou hlavních postav, líbilo se mi,že jsem mohla “nakouknout do hlavy” oběma postavám a prožívat příběh z více úhlů pohledu.
Fantasy svět se za mě též velice povedl , autorka ho promyslela moc hezky. Sice ještě nemám tolik zkušeností s fantasy knihami a chvíli mi trvalo,než jsem se v tom světě zorientovala a zvykla si na to jak to tam chodí,ale po cca 50 stránkách jsem se v příběhu vyznala bez problémů a byla jsem schopná se začíst a ponořit do příběhu . Líbil se mi celkově systém v tomto fantasy světě -rozdělení podle barev mi přišlo jako velice originální nápad , chvíli jsem se sice ztrácela v tom , jako schopnost má jaká barva, ale i to jsem si časem zapamatovala a nedělalo mi to problém.
Byla to má druhá kniha, kterou jsem četla ve slovenském jazyce a nedělalo mi sebemenší problém v tomto jazyce číst, kniha se četla moc dobře a většině slov jsem rozuměla. Skvělý byl i slovníček na konci knihy, který vysvětloval nějaké pojmy ,které by mohly být někomu nejasné.
Děj krásně postupem knihy gradoval až do té míry ,že jsem se od knihy nebyla schopná odlepit a četla jsem a četla až jsem knihu dočetla , byla to kniha u které jsem potřebovala vědět jak to vše dopadne .
Willa a Yasmin - tedy hlavní postavy jsem si moc oblíbila - u Yasmin jsem velice obdivovala její odvahu a to že se do všeho vrhala po hlavě.
A Will byl zlatý- chytrý ,rozvážný, rozumný a oblíbila jsem si ho ještě více než Yasmin. Samozřejmě jsem měla chuť někdy postavy profackovat,ale to se stává snad v každé knize, pár vedlejších postav jsem neměla ráda .
Na to že to byla autorčina prvotina, tak smekám ,protože se jednalo o skvěle promyšlenou knihu, se skvělým světem a postavami a mohu Vám knihu jen a jen doporučit .

05.01.2021 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Hodnocení: K této knize jsem se dostala náhodou,zaujala mě v novinkové sekci naší knihovny, tak jsem si říkala že zkusím mou první knihu od tohoto velice chváleného autora.
Velice se mi líbil hlavní námět knihy,který mi v něčem připomínal Hunger games, ale autor tento námět udělal úplně jiným a originálním způsobem jak Hunger games,takže mi ta nepatrná podobnost vůbec nevadila.
Do knihy jsem byla schopna se začíst již od začátku, protože mě ihned od začátku chytl celkový námět knihy,který by velice zajímavý, též se mi líbilo že se příběh odehrával v budoucnosti, tím pádem byl pro mě příběh ještě zajímavější. Postavu jsem si žádnou neoblíbila, ale to asi nebyl autorův záměr , abychom si zde našli nějakého svého oblíbence, protože kniha byla plná zákeřných a nedobrých lidí. Celkově se mi strašně líbil nápad soutěže a zároveň televizní show běh o život, přišlo mi to jako originální a poutavý nápad knihy.
Příběh byl plný akce a napětí, takže nebylo skoro možné se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem už nutně vědět jak běh o život skončí a co bude s hlavní postavou. Jediné co mi ve knize nesedlo a musím za to odebrat dvě hvězdičky je styl psaní, který knize ubíral na čtivosti a poutavosti, nebyl ničím zajímavý a byl takový mdlý a knihy mi díky stylu psaní přišla méně čtivá a u nějakých úseků jsem nebyla schopna udržet pozornost. Třeba Vám jazyk v knize sedne více a byla to čistě záležitost vkusu.
Pokud pominu styl psaní,tak Vám mohu knihu doporučit a třeba se Vám bude líbit i styl psaní.