Lionella Lionella komentáře u knih

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Hlboká a dojímavá kniha o osamelosti, o predsudkoch, o ľudskej ľahostajnosti a krutosti. Kniha napísaná prekrásne, tak, že som celý čas sama cítila ten hlboký Kyin smútok a pocit osamelosti. A do toho nádherne opísaná príroda a ľudské prepojenie s ňou. Určite odporúčam.

13.08.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Úžasné. Dych berúce. Knihu som prečítala za jeden deň. Aké to je, keď vám v detstve najviac na svete ublíži váš najbližší človek? Aké to je, ak vás nikto z rodiny nepodrží? Aké to má dopady na vás a na celú rodinu? To som precítila vďaka autorke a jej úžasnému štýlu. Dávam 10/10 a určite odporúčam.

18.02.2023 5 z 5

Strážkyňa príbehov Strážkyňa príbehov Lisa Wingate

Kniha sa mi veľmi páčila. Zaujímavé je prepojenie dvoch dejových línií, kde v jednej sledujeme snahu editorky získať práva na knihu a v druhej vplyv našich koreňov, rodiny a detstva na celý život. Minulosti neunikneme. A kým sa jej nepostavíme čelom a nevysporiadame sa s ňou, nepohneme sa ďalej. Lebo rodina je našou súčasťou, aj keď nie vždy sa nám to pozdáva.

30.01.2022 5 z 5

Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov Rafíq Šámí

Prekrásny príbeh zo zaujímavej krajiny. Je to skôr kniha pre náročnejších čitateľov s veľmi dobrým umeleckým prekladom. Určite odporúčam.

03.09.2020 5 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Mám rada knihy o živote obyčajných ľudí zo súčasnosti. Takže námet sa mi veľmi páčil. Ale vôbec mi nesadol autorkin štýl.

22.02.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásna kniha. Páčila sa mi ešte viac ako Hana. Cez poprepletané príbehy obyčajných ľudí opísaný život počas prvej a druhej svetovej vojny, komunizmu až po pád Železnej opony. Kniha je o ľudskej sile, o snahách, omyloch, pádoch, zradách, slabostiach a hlavne túžbe žit´ normálny život napriek všetkému. Ľudská spolupatričost, láska, pomoc a odpustenie je to najhlavnejšie, čo ľudí drží na nohách.

01.09.2019 5 z 5

Z deníku vlastizrádce Z deníku vlastizrádce Miroslav Jirásek

Klaniam sa pred ľuďmi, ktorí dokázali napriek všetkému ostať verní svojim zásadám a nepodľahli. Knihy ako táto by nám mali pripomenúť, aby sme nezabudli. O politických väzňoch komunizmu sa už nehovorí a mladí ľudia netušia. A práve oni nesmú dovoliť, aby sa to opakovalo.

17.08.2019 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Výborná. Pomalým tempom vtiahne autor čitateľa až do Fioninej mysle, ktorá je sudkyňou najvyššieho súdu a špecializuje sa na rodinné právo. Čitateľ si tak kladie otázky spolu s hlavnou postavou, prežíva spolu s ňou všetky váhania, pochybnosti a snaží sa správne rozhodovať. A zase len chaos a pochybnosti, čo je vlastne správne. Kniha predkladá veľa námetov na zamyslenie, ale odpovede necháva na čitateľa.

20.05.2019 5 z 5

Tá, čo sa vracia Tá, čo sa vracia Donatella di Pietrantonio

Úžasná kniha! Hlavne štýl autorky je vynikajúci. Kniha sa veľmi dobre číta, všetko smutné a ťažké je vyjadrené veľmi priamo. Kniha vás vtiahne akoby ste boli súčasťou deja. Určite doporučujem prečítať.

23.02.2019 5 z 5