Linkapes Linkapes komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nevím přesně čím to je, ale Medvědín (celá série) si mě něčím velmi získal. Při čtení si projdete škálou emocí. V černějších dějových linkách nechybí humorné pasáže, ale celkově je to vlastně tak trochu o maloměšťáctví, tak trochu o násilí, tak trochu o dospívání, tak trochu o hokeji i každodenním bytí.
Zkrátka co se jen vejde do příběhu pár postav z malého severského města.
Doporučuji i audioknihu načtenou atmosferickým Pavlem Soukupem.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělý příběh. Miluji autorčino navozování atmosféry v první části. Za mě asi nejlepší ze série.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

(SPOILER) Docela dobré, poutavé, typicky klevisovské :) ve smyslu atmosféry prostředí a pozadí postav.
Na můj vkus trochu moc nepravděpodobné rozuzlení. Ze série asi nejslabší.

28.07.2023 2 z 5

Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Dagmar Krišová

Kniha je skvělá. Nabízí opravdu praktický pohled na sexuální výchovu, ale i jiná související témata. Myslím, že i dospělým odpoví na mnoho otázek a nejvíce pak rodičům nebo všem, které jednou čeká ta zapeklitá otázka: A kde se berou děti?:)
Ale to je opravdu jen špička ledovce. Věřím, že kdokoliv si ji přečte, nic tím nezkazí.

Absurdní hodnocení od fake profilů níže můžete v klidu ignorovat. Trollové z Aliance pro rodinu, nebo kdo ví jakých obskurních spolků, se vyřádili, ale pardon - rovnou na sebe prásknout, že Konsent nesnáší a tudíž knihu na 100% ani neměli v ruce, je přinejmenším trapas. Jako kdyby informovanost o bezpečí v sexu a intimitě byla nějaký hřích.
A ne, kniha rozhodně z nikoho gaye neudělá. Lol.