Lestatova Lestatova komentáře u knih

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Prekrásna kniha, poetická, dokonalá, voňavá. Nesmie chýbať v knižnici mojich detí až podrastú. Verím, že takouto literatúrou sa dá brániť nástrahám, ktorým dnešné deti musia čeliť.

17.02.2020 5 z 5

Smradi: Epizóda 1 Smradi: Epizóda 1 Aaron Blabey

Knihu som kúpila pre 8 ročného brata, lebo je vraj geniálna práve pre decká čo nechcú čítať. Prečítala som si ju za chvíľu, a je parádna, kresby tvárí a ich výrazy, emócie, perfektne nakreslené. Príjemne som sa nasmiala, až mi je ľúto že na to neviem nazrieť detskými očami. Som veľmi zvedavá čo na to povie brat :)

19.12.2019 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Dej, situacia, pointa - to bolo priam na infarkt. Styl pisania - katastrofa. Nejak ma to nechytilo, nevtiahlo do deja, ba nudilo... A mozno som si tu nudu vsugerovala, lebo vtiahnutie do deja som si nemohla dovolit, inac by som strachom posla. Brrr. Ak je toto slabe, desim sa trhliny.

26.10.2019 3 z 5

Zvláštne šťastie Zvláštne šťastie Maxim E. Matkin

Hm... Je to Matkinov štýl, ale neviem... Také "ani tak ani tak". Možno je knižka pre intelektuálne zdatnejších.

16.01.2019 2 z 5

Odviate vetrom 2 Odviate vetrom 2 Margaret Mitchell

Zhodnotím oba diely spoločne - ľúbostná línia ma popravde nejak silno neočarila, ale línia historická, vojnová - tá bola geniálna. Veľa krát som knihu odložila a šla na gúgl, veľa som sa čítaním knihy o občianskej vojne a následných zmenách v krajine dozvedela. Prechádzala som spolu s vojakmi mapou, rokmi a bola úplne vtiahnutá do tej doby.

11.11.2018 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Kniha pri ktorej si poviete, že ten váš život zas tak zlý nie je... pre mňa príjemný depresívny štýl avšak tiež som pasáže z prostredia kultúry a kariéry preskakovala, naopak pasáže so synmi hltala. Kniha sa skončila skoro, našťastie je pokračovanie, idem zháňať.

29.10.2018 3 z 5

Druhá Druhá Adriana Gregorová

Miestami až príliš komplikovane prepletené, miestami veľmi vtipne písané, miestami vhodne pikantné hihi. Palec hore autorke - obyčajná mamina čo si plní sny.

22.06.2018 3 z 5

Strom lásky Strom lásky Maeve Binchy

Jednoduchá pekná knižka, po ktorej prečítaní ostal na duši taký príjemný pokojný pocit. Žiadne silné emócie. len taký pekný pokoj.

16.06.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Ľutujem kúpu tejto knižky. Veľa strán a pritom samotný príbeh krátky a plytký. Bolo tám zopár dojemných momentov, ale kvôli nim si určite knihu už neotvorím. Škoda, malo to potenciál.

10.06.2018 2 z 5