lenka0461 lenka0461 komentáře u knih

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kniha popisuje situaci v táboře Mellern během 2. světové války. Přeživší vězni zatím sice neztratili život, ale ztratili sami sebe. V knize jsou popsány podmínky, které v táboře panovaly, a charaktery lidí, kteří zde byli vězněni. Autor popsal, jak se například z vězňů, kteří se starali o pořádek v táboře a měli tak trochu moci, stali krutí věznitelé jako ze členů SS. Příběh je velmi silný a to hlavně díky naději, kterou vězni začínají opět cítit s blížícím se koncem války.

27.06.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha se zabývá hledáním štěstí v našem životě. Vypráví o tom, že člověk je šťastný pokud si v životě plní své sny a nikdo nemůže čekat, až se mu sen sám vyplní, nýbrž za něj musí bojovat. Tato myšlenka byla podaná zajímavým a čtivým způsobem, i když občas příběh působil až příliš pohádkově.

29.07.2015 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Působivý příběh o životě sirotka, který je po celý život ovlivňován svým původem a jehož životním mottem je být užitečný. Kniha se mi líbila, protože byla realistická. Vyprávěla o životě, ve kterém ne vždy dostaneme, co chceme a po čem toužíme a někdy i kvůli lidem, které milujeme. Objevuje se zde i téma potratu a autorův názor mě oslovil. Kniha měla rádoby šťastný konec, ve kterém se Homer stal tím, co v něm lidé ze sirotčince ( a nejen oni) viděli a co potřebovali, a přijal osud, který mu určili ne však ten, po kterém toužil.

16.03.2015 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Jedná se o jednu z prvních biografií, které jsem četla. Kniha se četla hezky a bavila mě. Je zde vše hezky popsané a vysvětlené. Líbí se mi, že jsou zde rozhovory i s dalšími lidmi a kniha není jen pohledem Steva Jobse. Je zde mimo jeho pracovního úspěchu popsán i rodinný život. Knihu mohu jen doporučit.

18.09.2019 5 z 5

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Na této knize bylo zajímavé, že je vyprávěna z pohledu malého chlapce. Spoustu věcí, které se kolem něj dějí nechápe a popis z tohoto úhlu pohledu mě velmi zaujal. Dále je zde popsána situace z pohledu rodiny velitele, což je další věc, která není u tohoto tématu obvyklá. A nesmím zapomenout ani na velmi emotivní závěr.

03.09.2016 4 z 5

Buddha Buddha Karen Armstrong

Kniha se mi líbila pro svoji objektivnost. Je v ní popsán celý život Buddhy a počátek buddhismu. Oprostila se od veškerých mysteriózních jevů a ukazuje Buddhu jako člověka, jehož cesta nebyla jednoduchá, ale který to nevzdal a došel až k cíli.

19.01.2015 4 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Je to příběh hrůz, kterých se dopustil Mengele při svých pokusech na lidech. Kniha je vyprávěna z pohledu dvojčat, které mezi sebou mají velmi silné pouto, které se Mengele snažil zničit (dle dívek). Kromě života v táboře popisují i dobu po válce. Vypráví, jak obě dívky musely předčasně dospět. Jak lidé, kteří se dostali z Osvětimi nemají kam jít. Poté co odejdou z pekla v podobě Osvětimi, tak je čekají jen města zničená válkou, zlomení lidé a pak lidé hledající zbytky svých rodin, které už nikdy nemusejí nalézt.

16.02.2017 5 z 5