Lenka142 Lenka142 komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

naprosto úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je inteligentní, poutavá a čtenář doslova prožívá osudy hlavních hrdinů, kteří mají natolik rozdílné charaktery, že se v někom z nich najde snad každý

02.01.2011 5 z 5

Dusím se ve vlastní šťávě Dusím se ve vlastní šťávě Betty MacDonald

podle mého názoru nemá až takový děj jako třeba vejce a já ale i tak jde o velmi dobrou knihu

30.11.-0001 4 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

autor má dar nejen prožít s úsměvem svůj život se vším všudy ale ještě o tom vyprávět způsobem, který rozesměje i ostatní

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

tahle kniha je dost zvláštní - v dobrém slova smyslu. Postavy jsou skvěle popsané a vetšina je víc než sympatická, místa autorka nastínila tak, že by se tam člověk nejradši rozjel. sice kniha nemá podle mě výrazné vyvrcholení děje - přišlo mi, že se pořád něco děje a rozdíl byl jen v tom, že jsme postupem knihy znali víc informací - a najednou to skončilo. Co bych ale vyzdvihla je styl psaní, který mi vždycky přivodil dobrou náladu a úsměv na tváři,

30.11.-0001 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Naprosto geniální zakončení geniální série. Nedokážu si vybavit jinou, která se mi četla tak dobře a která se mi tak líbila. Styl psaní vás vtáhne do děje a všechno prožíváte s Darrenem. O samotném konci snad ani mluvit nebudu, je tak skvěle promyšlený a naplánovaný, že nad tím zůstává hlava stát a jediné co snad můžete udělat je pokračovat ve čtení dalším dílem - tím úplně prvním.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Gaiman je skvělý autor a tohle je mé nejoblíbenější dílo z jeho tvorby, je originální, zábavné a čtivé. Croup a Vandemar jsou nezapomenutelné postavy, jejichž chladnokrevné výroky snad nejdou zapomenout, rozhodně stojí za to si knihu přečíst