Lenatek Lenatek komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Čtu hodně ... ale něco tak silného jsem už dlouho v rukou neměla ... čtení mě opravdu hodně "bolelo".

Citace:
Petra Klabouchová - U severní zdi: "Já vím, že vám bude dnes spousta lidí říkat, že to tenkrát nebylo zas až tak zlý. Že obyčejný člověk se měl dobře. Zlatý dobrý časy. Ale to nebyly. To opravdu nebyly." (str. 329)

Doporučuji všem, pro které je důležité pamatovat si ...

21.05.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Přestože je kniha plná smutku a vážných témat, dohromady byla jedním velkým pohlazením na duši.

01.04.2024 5 z 5

Poslední dům v ulici Poslední dům v ulici Diane Chamberlain

(SPOILER) SPOILER?!

Nová kniha mé oblíbené autorky mě nezklamala. Podle anotace jsem nečekala americká 60. léta a boj za rovnoprávnost, přesto jsem se o tomto období dozvěděla spoustu zajímavých a pravdivých informací. A jako bonus jsem dostala proplétající se příběh dvou žen a jednoho domu.
Začátek byl možná trochu pomalejší, ale druhé části knihy rozhodně nechybělo napětí a spád.
Za mne velmi zajímavá kniha, kterou se nebojím doporučit. Určitě přiměje k zamyšlení, zda a kam jsme se v otázce rasové diskriminace za posledních několik desetiletí posunuli (?).

04.05.2024 5 z 5

Slovo proměny Slovo proměny Květa Sokolovská

I po 35 letech od prvního přečtení je pro mne tato kniha stále krásným příběhem první prázdninové lásky.
Dlouho jsem se odhodlávala, zda ji znovu číst. Bála jsem se, že kouzlo a nadšení už nebude takové ... ale bylo!

08.05.2024 5 z 5