lena60 lena60 komentáře u knih

Měsíc se s knihou a trápím a nakonec tedy ne. Ne, nebudu se trýznit až do konce. Půjdu s knihou raději na procházku do nejbližší knihobudky. A tam se rozloučíme a budeme si pamatovat, že Dominik Landsman fakt není dobrý spisovatel a už nikdy nechceme s žádnou jeho knihou mít nic společného.

28.09.2022 odpad!

Milan Baroš: Opravdová legenda Milan Baroš: Opravdová legenda Jiří Vojkovský

Nevyužitý potenciál. Do čtení jsem se spustila s velkou vervou a nadšením, postupně se ale radost vytrácela...Kniha je hodně popisná a stylisticky slabá. Postupně pro mě začaly být popisy jednotlivých zápasů nudné až otravné..Nakonec jsem knihu dočetla a odnáším si z ní alespoň poznání, že Milan Baroš je fajn člověk a sportovec..Klobou dolů před tím, co dokázal..

20.03.2021 2 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Těsně před půlkou jsem to vzdala...To se fakt nedalo dočíst...ta snůška všeobecně známých životních mouder mi lezla na nervy...

31.01.2021 1 z 5

Recyklovaná kuchařka Jitky Rákosníkové Recyklovaná kuchařka Jitky Rákosníkové Jitka Rákosníková

Kuchařka má v názvu slovo recyklovaná, což je poměrně trefné, protože její obsah je pouhým recyklátem běžně známých tipů a praktických rad, jimiž se řídily již naše babičky. Pár receptů vypadá docela slibně (zeleninové pomazánky). Kniha stojí za přečtení i prolistování, kupovat ale nedoporučuji. Jedná se o vcelku zbytečnou investici...

22.07.2020 2 z 5

Z naší louky Z naší louky Dagmar Plamperová

Jednohubka...

21.02.2020 4 z 5

Pravidla pozitivního sobectví Pravidla pozitivního sobectví Michaela Dombrovská

Kniha vycucaná z prstu...Vlastně ne. Je to výcuc ze všemožných knih o osobním rozvoji...Považuji za drzost vydávat knihu za vlastní dílo.

21.11.2019 1 z 5

Nudge (šťouch) Nudge (šťouch) Richard H. Thaler

"Potenciál přínosných postrčení také závisí na schopnosti postrkovatele dobře odhadnout, co je pro postrkované nejlepší." A tak dál...Do čtení jsem se pustila s elánem, který však s přibývajícími stránkami upadal a upadal a upadal. K lepšímu rozhodování o zdraví, majetku a štěstí mě tato kniha rozhodně nepopostrčila.

28.01.2012 3 z 5

Aki Kaurismäki: Světla v soumraku Aki Kaurismäki: Světla v soumraku Aki Kaurismäki

Trošku horkou jehlou sešívané, zdá se mi. Jo, kdyby si vzala pod palec dílo mého oblíbeného režiséra taková Radka Denemarková, to by teprve bylo pořádné kafe :-)

18.08.2011 4 z 5

Ostuda ostudná Ostuda ostudná Joanna Kavenna

Následující týdny musím: Přestat psát seznamy úkolů. Je to ztráta času...Knihu doporučuji především milovníkům přísně organizovaného života.

18.08.2011 5 z 5

Evald Schorm: Sám sobě nepřítelem Evald Schorm: Sám sobě nepřítelem Radka Denemarková

Do posledního detailu rozpitvaná filmová a divadelní tvorba režiséra Evalda Schorma. Kapitoly věnované filmu pro mě byly zajímavější. Těmi divadelními jsem se prokousávala s poměrně velkými obtížemi. Náročná kniha. Za odvedenou práci na ní si autorka zaslouží plné hodnocení.

18.07.2011 5 z 5