Leechmyi - Příspěvky

Pod parouPod parouT. Pratchett

"Pane Rosrete, svět můžeme rozdělit na ty, kteří říkají, že to nejde, a ty, kteří říkají, že ano. A podle mé zkušenosti mají ti, kteří tvrdí, že se to udělat dá, většinou pravdu." (s. 280)

Terry, chybíš.

20.03.2017


Mlýn na mumieMlýn na mumieP. Stančík

Hravé, dekadentní a zábavné čtení, které se ale na mnoha místech nakonec přejídá. Komisař Durman je šovinistický nenasytný prase a podobné mínění mám teď trochu i o autorovi - tý "srandy" tam přecijen je až moc.

Značka: Po steampunku to smrdí na sto honů!

26.04.2016


ČaroprávnostČaroprávnostT. Pratchett

"Používání magie dává lidem to, co chtějí, její nepoužívání jim dává to, co potřebují." (s. 271)
Pratchett byl génius, jehož příběhy jsou vitamíny pravdy obalené v chutném těstíčku, které se nepřejí!

19.03.2015


Stříbrný vítrStříbrný vítrF. Šrámek

Inspirativní dílo. Fráňa Šrámek v této knize vystihl přesnou podstatu a krásu rozbřesku života. Poselství celé knihy je v tomto úryvku:

"Mládí by mělo zavolat takovým výkřikem, který by se zabodl do prsou jako nůž. Po špičkách má se choditi kolem mládí, neboť tam, kde je skutečné, krásného života schopné mládí, tam se stále leží v bolestech; po špičkách chodit a ne řinčeti železy. Mládí klesá a trpí, vstává a trpí. Spikli se proti mládí: zdraví se mrzačí, ranění se neobvazují a zbloudilým neukazuje se cesta ... Mládí má zápasit, netřeba mu však zápas ztěžovat. Mládí má zápasit, snad má i krvácet z ran, padne-li znova se vztyčovat, musí i leccos ztratit - jen dokud stále slyší z dálek svůj stříbrný vítr -"

23.01.2015


Na vlnách TSFNa vlnách TSFJ. Seifert

Při čtení na mě dýchaly dálky vpletené mezi slovy. Přesně kvůli takovýmto dílům musí existovat poezie.

19.01.2015


Pes baskervillskýPes baskervillskýA. C. Doyle

Povídky o legendárním detektivovi miluji, avšak tato kniha mě svým způsobem zklamala... Děj je příliš rozvleklý, popisných pasáží je nadmíru a celkově je vše dost předvídatelné, což se mi u Sira Doyla doposud nestalo - vždy mě něčím dokázal překvapit, chytit za nos a vysmát se mé fantazii. Navíc, takřka půlku knihy je Holmes "mimo dění", což je veliká škoda.

12.07.2014


Zen a umění psátZen a umění psátR. Bradbury

Útlé, a přesto neuvěřitelně silné dílo...

25.03.2014