Lavastan Lavastan komentáře u knih

Vojevůdci třetí říše Vojevůdci třetí říše kolektiv autorů

Výběr vojenských velitelů Třetí říše. Základní informace o životě a bojích.

26.12.2020 3 z 5

Oldřich Uhlík - karosář Oldřich Uhlík - karosář Jan Králík

Celou knihu při čtení obdivuji práci pana Oldřicha Uhlíka, slintám nad jeho karosářským uměním, nechápavě kroutím hlavou, jak to že jsem o něm nikdy neslyšel a že ho nikdo nezná. Pan Uhlík byl navíc férový a charakterní muž, který vše dodržel a splnil. A pak přijde poslední část, znárodnění firmy, pracovní tábor, vystěhování a dehonestace velkého muže. Smutné, jak skončil karosář světového významu, kvůli komunistům - u nichž si někteří zlí a hloupí lidé lečily své mindráky, protože prostě mohli. Pan Králík napsal skvělou knihu a připomenul významného muže naší automobilové historie, pana Oldřicha Uhlíka (1888–1964).

24.12.2020 5 z 5

Století Avie 1919-2019: Příběh československé legendy Století Avie 1919-2019: Příběh československé legendy David Hloušek

Avia – legendární československá značka založená v roce 1919. Knihu napsal bývalý zaměstnanec a zahrnul veškerou výrobu, která nesla logo Avia. Letadla, automobily, formule, vrtule a další výroba. Byl jsem překvapen co všechno se v Letňanech vyrábělo. Obrovské množství fotografií a informací, využití archivních zdrojů i vlastních zkušeností. Avia v současné době patří do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a. s. pana Strnada a tak stále žije.

24.12.2020 5 z 5

Pohádky o mašinkách Pohádky o mašinkách Pavel Naumann

Moje první kniha, kterou jsem dostal v roce 1994 k narozeninám a také celou přečetl. Hezké příběhy o mašinkách. Jednotlivé kapitoly byly natočeny jako Večerníček.

22.12.2020 5 z 5

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Zajímavá a povedená kniha. Dokazuje, jak je čeština krásným a malebným jazykem.

S písmenem Z na chladiči S písmenem Z na chladiči Petr Cincibuch

Hezká kniha o historii brněnských automobilů Z - Zetek. Mnoho zajímavých obrázků a technické údaje všech vyráběných modelů.

21.12.2020 5 z 5

Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John John Vanhara

Výborná kniha od úspěšného podnikatele - Čecha, který uspěl v USA. Popisuje své podnikatelské začátky a jak to chodí v amerických firmách. Zajímavý pohled na podnikatelské prostředí a úřady v USA, který se může porovnat s českým prostředím.

Hon na Slušovice Hon na Slušovice Miroslav Žák

Kniha popisuje mediální a státní hon na slušovické družstvo, který vedl k jeho likvidaci a rozpadu na mnoho společností. Výslechy, sledování a tendenční novinářské články v letech 1990 až 1992. Nic z toho se neprokázalo, nikdo nebyl odsouzen. Novému polistopadovému režimu vadilo družstvo, které dříve tak prosperovalo a bylo vzorem. Je známo, že JZD Agrokombinát Slušovice měl již připraven plynulý přechod na formu akciové společnosti a domluvené nové obchodní spolupráce se zahraničím (např. výroba monitorů aj.). Navíc měl základnu zkušených podnikatelů a manažerů, takže byl připraven na tržní hospodářství. V osobě pana Františka Čuby, předsedy agrokombinátu, pak mělo družstvo špičkového manažera a vizionáře, který není dosud doceněný, jak by si právem zasloužil.

21.12.2020 4 z 5

Podnikání firmy Baťa v Jugoslávii Podnikání firmy Baťa v Jugoslávii Milan Balaban

Skvělá kniha popisující důkladně podnikání firmy Baťa v Jugoslávii. V této zemi byly největší investice v zahraničním podnikání baťovského koncernu. Jsou zde vzácné dobové fotografie, plánky a další zajímavé materiály. V letech 1936 až 1941 byl starostou Borova ředitel závodu Tomáš Maksimović. Továrna na výrobu bot Borovo v Chorvatsku stále funguje a vyrábí zde boty kolem 3 tisíc pracovníků; výroba však není součástí Bata Shoe Organization.

20.12.2020 5 z 5

Ogar, příběh zapomenuté značky Ogar, příběh zapomenuté značky Tomáš Rokos

Autor si dal opravdu hodně práce, aby zpracoval historii motocyklové značky Ogar, která není bohužel moc známá. Poslední motocykly s nápisem Ogar na nádrži se vyrobily v roce 1949, takže je snad pamatují naši dědové. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o nějakou cizí značku nebo že to je model Jawy. Omyl! Je to ryze česká značka, jejíž kořeny sahají až do roku 1910, přičemž výroba započala v roce 1934 v Praze-Strašnicích. Motocykly Ogar patřily ve 30. letech ke dražším motocyklům (oproti konkurenčním Jawám a Čízám), byly to kvalitní a pečlivě vyráběné stroje, což je vidět i dnes, kdy pořád jezdí a motory stále předou svým dvoutaktním tónem. V knize se dočtete informace, dosud nikde nepublikované, ale ověřené z dobových a archivních materiálů.

19.12.2020 5 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Výborná kniha od Tomáše Bati o jeho podnikání, kdy z ospalého zapadlého Zlína vytvořil město budoucnosti. Geniální vizionář a jeden z nejlepších podnikatelů v historii naší země! Knihu určitě doporučuji.

05.12.2020 5 z 5

Fenomén Baťa Fenomén Baťa František Valach

Drobná příručka. Pokud nevíte nic o Baťovi tak bude letmým úvodem, ale pro důkladnější informace musíte sáhnout po jiných titulech.

Nejkrásnější povolání Nejkrásnější povolání G. Fidler

Výborná a svižná kniha pro prodavače. I dnes jsou rady poučné a použitelné.

Román života Román života Jan Antonín Baťa

Kniha Román života od Jana Antonína Bati popisuje jeho mladá léta a formování osobnosti. Množství zajímavých informací, které jinde nejsou uvedené.

Spolupráce Spolupráce Jan Antonín Baťa

První kniha od Jana Antonína Bati. Obsahuje množství zajímavých textů a názorů. Pokud vás zajímá fenomén Baťa, doporučuji přečíst.

04.12.2020 5 z 5

Budujme stát - pro 40,000.000 lidí Budujme stát - pro 40,000.000 lidí Jan Antonín Baťa

Výborná, nadčasová a revoluční kniha. Ten náboj, odhodlání a pracovitost z ní přímo vyzařuje. Jan Antonín Baťa byl velká a významná osobnost našich dějin a pokud by se k moci nedostali komunisté, určitě by bylo hotovo, co si naplánoval. Plány to nebyly zbožné, ale spolupracoval s mnoha odborníky a měl tedy doložená data a informace, která jsou v knize uvedena. Návrhy v knize na stavbu dálnic, nejsou ani dnes hotové.

Baťa v kostce Baťa v kostce Zdeněk Pokluda

Základní informace o fenoménu Baťa od pana Pokludy, který se dlouhodobě věnuje historii firmy Baťa a Zlínu. Knížečku přečtete rychle a dostanete úvod do dalších knih o Baťovi.

Auta první republiky 1918-1938 Auta první republiky 1918-1938 Jan Tuček

Velmi pečlivě a důkladně zpracovaná historie výroby automobilů v období první republiky. Velké množství dobových fotografií. Určitě doporučuji všem zájemcům o historii automobilů v ČSR.

28.11.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha od George Orwella, a opět vynikající nadčasové dílo. Kniha se přečte jedním dechem. Doporučuji.

20.11.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Originální, šokující a stále aktuální kniha. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji přečíst.

20.11.2020 5 z 5