Fenomén Baťa

Fenomén Baťa https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112970/fenomen-bata-112970.jpg 4 10 3

Jak vlastně vznikla z malé dílničky světoznámá sériová velkovýroba obuvi Baťa? Jaký byl její zakladatel? V čem spočívala její sociální politika a zejména péče o dorost? Jak probíhal dobrodružný útěk Tmáše Bati juniora před nacisty? Proč byla Kanada zvolena za prozatímní nové centrum Baťovy firmy? Čím se baťovci podíleli na zásobování spojenců, včetně SSSR během války? Proč se vleklo vyjednávání Tomáše Bati juniora s představiteli Československa? O tom všem včetně jeho triumfálního návratu do vlasti se dozvíte v této publikaci.... celý text

Lavastan
04.12.2020 5 z 5

Drobná příručka. Pokud nevíte nic o Baťovi tak bude letmým úvodem, ale pro důkladnější informace musíte sáhnout po jiných titulech.

draka
20.08.2020 4 z 5

V této brožurce se můžeme něco málo dočíst o vzniku a růstu podnikání i o vlastním životě Tomášů, otce a syna. Může však v nás probudit zájem dozvědět se více o „fenoménu Baťa“ a věřte mi, že to stojí zato.

Dalda
05.08.2014 3 z 5

K dané tematice u nás vyšla po roce 1989 řada kvalitních publikací, tato kniha byla napsána krátce po pádu komunismu v rychlosti a to se bohužel projevilo negativně na její kvalitě. Zájemcům o historii firmy Baťa doporučuji spíše knihy Miroslava Ivanova či Antonína Cekoty.

Autorovy knížky

1990  80%Fenomén Baťa