Román života

Jan Antonín Baťa a jeho kniha vzpomínek, příznačně nazvaných "Román Života".

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78972/roman-zivota-78972.jpg 4.25
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Marek Belza

Kniha Román života

Miláček484
25.11.2018

Pěkné čtení sice občas jsem něco přeskočila, ale úplně mě dostalo to pracovní nadšení.

fruitbueno
11.10.2018

Velice příjemné čtení o dobách minulých. Pro lidi ze Zlína či okolí to musí být opravdická lahůdka :)

Evina.Cetba
28.09.2018

Životopisný příběh jednoho z úspěšných Baťů. Vzpomínky na mládí, cesty za zkušenostmi do zahraničí v první polovině 20. století a využití nových dovedností v praxi doma v Československu. Celkem lehká četba.

VikJav
16.03.2018

Úžasná knížka psaná krásnou češtinou, která vás zavede do doby před první světovou válku. J.A. Baťa v ní vzpomíná na své dětství a mládí a provede čtenáře uličkami Uherského Hradiště, Otrokovic i Zlína. Vzpomíná mimo jiné na historky ze školních lavic, z učení u bratra Tomáše i z prvních cest za hranice tehdejších Českých zemí. Knížka se bude líbit všem, kteří se rádi seznamují s historií jinak než z učebnic. Poznáte J.A. Baťu jako úžasného, mladého, zbrklého ale hlavně pracovitého gentlemana, který se zasloužil o největší obuvní impérium na světě. Proniknete do života rodiny Baťů způsobem, na který nezapomenete.

Jan Antonín Baťa

Jan Antonín Baťa