LadyCharlene Online LadyCharlene komentáře u knih

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (komiks) Podivuhodný případ Benjamina Buttona (komiks) Francis Scott Fitzgerald

Komiksovou verzi jsem četla jako první, film jsem dosud neviděla. Povídku jsem si přečetla hned pár dní po dočtení komiksu. Komiks se věrně drží předlohy, nádherné ilustrace, překrásné vystižení města na přelomu 19. a 20. století. Vyprávění je přepsané z knihy, takže člověka skvěle uvede do děje, co bych malinko vyčetla je velikost a barva písma, v některých částech písmenka splývají. A děj ubíhá opravdu rychle.

20.05.2018 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Nové povídky se mi zdají o něco horší než Povídky. Opět jsme si mohli přečíst o různých lidech a jejich osudech. Musím souhlasit, že nejlepší povídka byla o panu Adolfovi. :D Skoro jsem se v autobuse rozesmála. Také byla moc pěkná první povídka, poté Nákup a Ve vlaku je taková "klasika" - nepřekvapila. Každopádně třídní sraz také stál za to a poslední povídka v sobě měla jakési kouzlo, i když, to mají všechny Svěrákovy povídky.

25.03.2018 4 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Toto byla moje první zkušenost s Nesbem. Kniha nebyla špatná, člověk se u ní zasměje a ke konci je i napínavá, ale dětem bych to asi nedala. Možná nějakému vyspělejšímu 15letému. Jinak děj ubíhal celkem rychle v krásné severské krajině, kde znějí melodie legendární "BABY" a kde se seznámíte s šíleným vědátorem, který je schopný po městě jezdit s divadelní lóží. :D

21.12.2017 4 z 5

13 děsivých těstovin 13 děsivých těstovin * antologie

Opravdu skvělý nápad. Lidi se rádi bojí, mají rádi youtubery a rádi věří, že se nadpřirozené věci dějí. Kniha je přehledně a vtipně rozdělena. Samozřejmě se zde našly bravurní povídky ale i slabší, každopádně ty dobré převládají. Nejvíc se mi ale na knize líbilo, že se zde neomílají ty nejprovařenější creepypasty. Také bylo fajn, dozvědět se, co je to ARG a zjistit, že jsem Birkemu naletěla. Díky tomu budu opatrnější a ne tak důvěřivá. :D

29.08.2017 4 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Po zkušenosti se sborníke Excelsior, gentlemani! jsem byla k podobným sborníkům trošku kritická, protože to nenapravily ani Legendy prokleté knihovny, nicméně mě přesvědčil fakt, že povídky kompletně pocházejí z ženských rukou. Některé povídky byly samozřejmě slabší, některé propracovanější a některé převyšovaly ostatní. Mezi skvosty této sbírky povídek, podle mě, patří určitě Případ osla canterburského, V mysli mojí vidíš stíny, Dům ocelových jehel a Srdce z kamene. Tyto povídky zajisté ve mně zanechaly dlouhodobé pocity, mezi další velmi povedené povídky určitě patří Rubinova liečba, Mizera z Mexika, Étuda pro výjimečnou mysl, Nikdy neříkej niikdy. Musím se přiznat, že u spousty povídek jsem nepřilnula k hlavním postavám, ale příběh mě naprosto pohltil. V některých povídkách je vyspělá technika, v některých kyberpunk, mágové, kouzla, nadpřirozeno... toto jsou fantasy povídky, které jsem hledala.

10.05.2017 5 z 5

Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Sandra Byrd

Miluji příběhy odehrávající se na tudorském dvoře. Bohužel, hlavní postava mi k srdci nepřilnula, od poloviny knihy mi její chování přijde dost hloupé, když už se prezentuje jako taková začínající feministka. Nicméně se mi kniha četla dobře, bohužel jsem ji četla především kvůli Čtenářské výzvě a neujistila se rokem vydání...

09.06.2016 3 z 5

Víla Fialka Víla Fialka Martina Rašková

Knihu jsem jako malá dostala k Vánocům. Jsem velmi ráda, že mi ji rodiče koupili, Krásný příběh jehož hlavním hrdinou se může stát každé dítě, a to doslova

08.05.2016 5 z 5

Kočičí zaklínání - Irské mýty a pověsti Kočičí zaklínání - Irské mýty a pověsti Michael Scott

Čekala jsem trochu víc. Bylo tom až příliš chmurných konců a zrovna Kočičí zaklínání, na které jsem se tolik těšila, byla pro mně tou nejhorší povídkou. Ale protože miluji irskou krajinu a představy o skřítcích a vílách, dávám tři hvězdičky. Tuto knihu nejspíše lze vystihnout jednou větou: Drsná země, drsná whisky, drsné mýty

28.04.2016 3 z 5