KuroHaru KuroHaru komentáře u knih

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Kniha pro mě nebyla vůbec tak děsivá jako film, přesto při jejím čtení místy přeběhne mráz po zádech. Co mi ale přišlo na knize zajímavé a obohacující, bylo vysvětlení posedlosti ďáblem z hlediska psychologie a neurologie, s čímž si autor vyhrál do hloubky. Pro mě klasika, kterou by si měl přečíst každý příznivce hororu.

15.07.2017 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Přečteno jedním dechem. A i když mi různé zvrhlosti nevadí, tak tohle mi do jisté míry zvrhlé přišlo. Ne že by bylo v knize popisováno něco explicitně šokujícího, přijde mi, že právě ty jemné náznaky nenormálnosti dětí a incestu (fakt mi přišlo, že se chovaly nenormálně, hlavně když jim umřela matka) byla ta správná metoda, kterou autor použil, aby ve čtenáři neustále vyvolával neurčitý pocit znechucení a znepokojení. Alespoň ve mně jej tedy vyvolal dokonale.

11.07.2017 4 z 5

Jefta a jeho dcera Jefta a jeho dcera Lion Feuchtwanger

Příběh, který má v Bibli rozsah jen několik odstavců, Feuchtwanger mistrovsky zpracoval až do hloubky. Skvěle zachycuje tehdejší dobu a mentalitu lidí, rozvíjí psychologii postav a otázky víry a přístupu k Bohu.
Velice kvalitní kniha.

29.06.2017 4 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Zajímavá a originální kniha, která vás přenese do města Knížkova, kde se točí všechno, (ale opravdu všechno) kolem knih. Čtení ideální pro knihomoly. Já jsem však měla občas problém začíst se, kniha mě příliš nedokázala vtáhnout do děje, který mi místy přišel rozvleklý a málo dynamický. Každopádně však stojí za přečtení. A ilustrace v knize jsou prostě nádherné.

16.05.2017 3 z 5