Kurka Kurka komentáře u knih

Vizita s Oscarem Vizita s Oscarem David Dosa

Hezká kniha. Žádné veledílo, ale příběhy ze života, kde i věc, která se zdá být náhodnou, může něco znamenat. Pro milovníky citátů, hlavně těm o kočkách, je každá kapitola uvedena jedním citátem. Co mě osobně trošku mrzí jen to, že kniha obsahuje jen jednu fotku Oscara.
Pro mě z toho plyne, že je třeba se dívat kolem sebe a nebýt lhostejný.

30.06.2016 5 z 5

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Pokud se prokoušete úvodní, pro někoho možná nezáživnou, části, kde jsou hlavní téma akcie, tak nebudete litovat. Příběh se rozjede a je sám o sobě velice čtivý a zajímavý.

17.03.2016 5 z 5

Knížka na houby Knížka na houby Lubomír Tomek

Čekal jsem něco podobného jako u Chytání naděje, ovšem z prostředí lesa, hub. Toho jsem se taky dočkal, ale přece jen .... oproti chytání mi zde něco chybí. Snad ta pohoda a bezstarostnost, kterou rybaření přináší?
Každopádně knížka se četla dobře a doporučuji všem, kteří hledají něco na oddech a mají rádi příhody z tohoto prostředí.
P.S.: Na několika úvodních stranách jsem místo "Budílek" četl "Budulínek"

13.05.2015 5 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Věřím, že každou z těch povídek by Agtha byla schopna tak rozepsat, že by vydala na knihu. Ona vlasně povídku Případ domovnice tak nějak rozepsala. Tato povídka mi totiž přišla se svou zápletkou velice pobodná, ne-li stejná, s knihou Nekonečná noc. Každopádně kniha rozhodně stojí za přečtění.

19.03.2015 4 z 5

Nervy v kýblu Nervy v kýblu Lorna Martin

Taková trošku psychologická kniha, ve které se v nějakých situacích najde snad každý. Doporučuji přečíst nejen těm, kteří jsou v nějaké krizi a myslí si, že jsem na tom nejhůř, ale i těm, kteří se chtějí jen tak odreagovat či zamyslet se nad sebou.
Knihu jsem četl již dříve, ale až nyní, kdy jsem se k ní po X letech vrátil, mě fakt zaujala. Následující část z epilogu hovoří za vše:

"Není dobré potlačovat vlastní emoce, je důležité o podstatných věcech mluvit. Díky dokrotce J. už vím, že snaha vyvarovat se nepříjemným pocitům, ať už bolesti, strachu, ztráty, lásky, vzteku či žárlivost, vede jen k větší a dlouhodobější bolesti."

Ale dá se tím v životě řídit? To už je jen na nás, ale něco pravdy na tom určitě bude.

04.03.2015 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Pro mě kniha za 4 *, ale pátou musím dodat za to, že snad poprvé za nějakou tu desítku přečtených knížek jsem neměl žádný tip na zločince.

14.04.2014 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Pěkná knížka, ale více se mi s Tommym a Pentličkou líbily Zločiny pro dva.

14.04.2014 4 z 5

Krásné šílení Krásné šílení Luciano De Crescenzo

Vtipné příběhy z Itálie, které se střídají s "úvahovými" příběhy se Sokratem, které mi i v dnešní době přijdou aktuální. Nejvtipnější příběh pro mne byl asi s potřebou při fotbale. :)

14.04.2014 4 z 5

Detektivní hry Detektivní hry Agatha Christie

Ač divadelní hry v knižní podobě moc nemusím, tak tahle knížka byla super. Teď mě láká tyto hry vidět i na samotné divadelní scéně, abych mohl porovnávat.

25.02.2014 5 z 5

Como, vrať se Como, vrať se Steven Winn

Oproti knihám Marley a já a Štěně k Vánocům mi v této knize něco chybělo. Kniha není špatná, čte se dobře, ale nezaujala mě tak, jako ty výše zmíněné.

17.01.2014 4 z 5

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

Jedna z mála knížek, kde mi film, respektive filmy, příjdou lepší než kniha. Kniha taky není špatná, ale je v ní hodně scén z filmů vypuštěných.

17.01.2014 4 z 5

Za všechno může kapitán Za všechno může kapitán Achille Campanile

Hezká knížka, nejvíce se mi líbila postava ředitele hotelu.
Malá zajímavost: Nevím, zda je to i u jiných, ale u předposlední strany prvního vydání jsou na spodní straně přehozeny mezi sebou dva řádky příběhu.

02.12.2013 5 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Příjemná knížka, ale co mi na ní vadilo, tak byl fakt, že se hlavní postavy občas oslovovaly tolika různými jmény, že jsem měl po chvíli guláš v tom, kdo vlastně komu co říká.

14.10.2013 4 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Příjemná a pohodová knížka. Zvláště kouzelé mi přijde popichování Tommyho a Pentličky mezi sebou.

20.09.2013 5 z 5

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

Pokud čekáte od této knihy příjemnou a čtivou oddychovku o psech a jejich "radosti a zlobení svých pánů", pak se přesně tohoto dočkáte.

19.08.2013 5 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

V podstatě stejná jak film, jen některé pasáže navíc oproti filmu - např. s medvědem.

20.02.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Pasáže, které se týkají Petra a Lucie mi přišly fajn, pohodové čtení, ale ta ostatní "omáčka" kolem mi přišla někdy dost navíc a docela nepříjemná na čtení, tedy aspoň pro mne.

18.02.2013 3 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Krásná knížka nejen pro děti s detektivní zápletkou. Návrat pro dnešní dospěláky do dětství, ale dnešní děti už podobné "válčení" moc neznají.

31.01.2013 5 z 5

Chytání naděje Chytání naděje Vlastimil Brouček

Příjemná oddychová knížka plná povídek od vody či o věcech, které mají s rybařením něco společného. Pro rybáře povinnost. Z knihy je cítit pohoda, kterou rybáření přináší.

Jednotlivé povídky se jmenují:
Jak se rodí ryby
Štika z Hostivaře
Vánoční
Má láska Šírava
Když to nejde - tak to musí jít
Stesk po jihu
Nepohoda
Úvod na závěr

31.01.2013 5 z 5

Dobrý kafe na Frekvenci 1 Dobrý kafe na Frekvenci 1 Petr Novotný

Oddychovka s různými recepty, příběhy od posluchačů či vtípky, které kolovaly či ještě kolují pomocí meilů.

Jako příklad hádanky o mužích.
Proč se zřítí zídka, o kterou se muž opřel? ... Moudřejší ustoupí.
Proč mívají ženy poslední slovo? ... Protože muže už nic nenapadá.
Proč má tolik mužů nohy do O? ... Protože se nedůležité věci obvykle dávají do závorek.
Jaký je rozdíl mezi mužem a mléčným zubem? ... Mléčný zub ví, kdy má vypadnout.

Či citáty "těch pravých"
Už jsem v obraze. MONA LISA
Nenechat se vytočit. ALEXANDER GRAHAM BELL
Nestavte se mi na odpor. OHM
To je tvrdý oříšek. POPELKA
To není Ono. JOHN LENNON